Title of a News Article

Resmi Gazete'de yayımlandı! Urfa'yı da ilgilendiriyor

Resmi Gazete'de yayımlandı! Urfa'yı da ilgilendiriyor
banner206
banner279

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki vatandaşları ilgilendiren haber geldi.  Bu bölgedeki vatandaşlar için elektrik ve gaz borçlarının silinmesi için başvuru süresi 1 Kasım'a kadar uzatıldığı açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Olağanüstü Hal Kapsamında Enerji Tüketim Bedellerinin Terkinine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğde değişiklik yaptı. Bu değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişikliklere göre, enerji ve doğal gaz şirketleri, ilgili tüketicilere ait başvurularını ayrı ayrı veya defaten yapabilecekler. Ancak şirketlerin terkin kapsamındaki tüm tüketicileri için yapacakları başvuru süresi, hasar durumu nedeniyle itiraz edilmiş veya yargı yoluna başvurulmuş olanlar hariç olmak üzere 1 Kasım 2023 tarihine kadar uzatıldı. Önceden belirlenen başvuru süresi, 25 Mayıs tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'de 90 gün olarak belirtilmişti. Bu süre zarfında vatandaşların, depremler nedeniyle ortaya çıkan ödenmemiş tüketim bedeli borçlarının silinmesi için başvurularını tamamlamaları gerekecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142