Title of a News Article

Şutso'dan üyelerine 8 milyon TL hibe...

Şutso'dan üyelerine 8 milyon TL hibe...
banner206
banner279

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında “Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı” protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, ŞUTSO üyelerine toplam 8 milyon TL hibe desteği sunulacak.

Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programına başvurular 31 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek.

Hibe desteği ile ilgili bir açıklamada bulunan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, “6 Şubat depreminin ilk gününden bu güne üyelerimizin yanında oldu olmaya da devam ediyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile kurduğumuz temaslar neticesinde depremden etkilenen küçük işletmelerin desteklenmesi için bir çalışma planladık. Bu planlamayla ilimize yaklaşık 8 milyon TL bütçe ayırıldı. UNDP Proje Sorumlusu Ercan Küskün, Odamızda Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı ile ilgili tüm detayları, başvuruda bulunacak üyelerimizle paylaşacak.

ŞUTSO üyelerinin başvuruları bağımsız denetmenler tarafından değerlendirecek ve kriterleri uygun olan işletmeler bu hibe programından yararlanacak. Küçük işletmelerin desteklendiği programa 1-10 arası personel çalıştıran tüm işletmeler başvurabilirler.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2023, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142