Urfa'da Helal Gıda Konferansı verildi

Urfa'da Helal Gıda Konferansı verildi
banner206
banner279

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından Din görevlilerine yönelik ‘’Helal Gıdanın Sertifikalandırılması Sorun ve Çözüm Önerileri’’ temalı Konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. İbrahim İlhan katıldı. 

Ziraat Odası Konferans salonunda düzenlenen programa, İl Müftüsü Ramazan Tolan, İl Müftü yardımcısı İbrahim Halil Aslan, Haliliye İlçe Müftüsü Abdülhakim Öz, Karaköprü İlçe Müftüsü Mehmet Koç, Eyyübiye İlçe Müftü Vekili Ahmed Şemseddin Karadaş ile Din görevlileri katıldı. 

İl Müftüsü Ramazan Tolan, yaptığı konuşmada ‘’İnsan gönül hoşluğuyla yiyebileceği kendi vücuduna sıhhatine zarar vermeyen yiyeceklere dikkat etmesi gerekiyor. Helal gıda ne demek? bunu satın alan insan bilmesi lazım, acaba bu helal midir? bunun için de haram bir şey var mıdır? Helal gıda sertifikası almak bu anlamda önemli’’ ifadelerini kullandı. 

Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. İbrahim İlhan’ın gerçekleştirdiği sunumda helal gıdanın tescillenmesi ve sofralarımıza kadar gelen yolculuğun sunumu gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142