Title of a News Article

Urfa OSB'deki o firma sendikayla sözleşme imzaladı

Urfa OSB'deki o firma sendikayla sözleşme imzaladı
banner206
banner279

Tekstil ve deri sektörünün en büyük sendikası olan Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF), Şanlıurfa'da ilk toplu sözleşmesini MİYAR Tekstil ile imzaladı.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve dünyaca ünlü markalara üretim yapan Miyar Tekstil çalışanları, bir süre önce Türk-İş'e bağlı TEKSİF Sendikası'na üye oldular. 275 kişinin çalıştığı işyerinde toplu iş sözleşmesi imzalamak için gerekli çoğunluğu kısa sürede sağlayan TEKSİF Sendikası, yetki tespiti için T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvurdu ve Bakanlık, TEKSİF Sendikası'nın işyerinde yetkili olduğunu resmi yazı ile bildirmesi üzerine taraflar arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.

İŞÇİ SOSYAL HAKLAR ELDE ETTİ

Yapılan görüşmeler sonucunda taraflar arasında uzlaşma sağlanarak, toplu iş sözleşmesi imzalanmış oldu. TEKSİF Adıyaman Şube Başkanlığı'na bağlı Miyar Tekstil'de çalışanlar, ücretlere iyi bir zam alırken, çeşitli sosyal haklarını da elde etmiş oldular. TEKSİF Adıyaman Şube Başkanı Yusuf Özkan, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyerek, “Hem teşkilatlanma çalışmalarında olsun, hem de toplu iş sözleşmesi sürecinde olsun, büyük katkıları olan sendikamızın değerli Genel Başkanı sayın Nazmi Irgat ile kıymetli Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri sayın Ersin Çelik'e de teşekkür ederiz. Sendika olarak başta Adıyaman ve Şanlıurfa olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgemiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142