Title of a News Article

Yeni Evlenecek Olanlara 150 Bin Tl Desteği!

Yeni Evlenecek Olanlara 150 Bin Tl Desteği!
banner206
banner279

Yeni Evlenecek Çiftlere 150 Bin Tl Nakit Destek İmkanı. 
 

Evlilik kredisi şartları ve başvuru tarihleri gündemden düşmüyor. Seçim öncesi verilen vaatler arasında buluna 150 bin tl evlilik desteği gündemdeki yerini koruyor. Recep Tayyip Erdoğan yeni evlenecek çiftlere 2 yıl süre boyunca geri ödemesiz faizsiz evlilik kredisi imkanı sunacağını  açıklamıştı. Bu desteğin kaynağı ise kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası tarafından sağlanacağı belirten Cumhurbaşkanı süreç hakkında  ise ivedilikle gerçekleştireceklerini beyan etmişti.

İşte 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi şartları ve başvuru tarihleri.

EVLİLİK KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  seçim beyannamesinde; "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir." açıklamasında bulunmuştu.

Evlilik Kredisi Aşamaları Nelerdir

Evlilik kredisinin menbaı kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası tarafından sağlayacak. Kurulacak bu  banka dijital ortamda hizmet verecek ve böylelikle kredi imkanına kolay ulaşılacak. 

Banka para kaynağını Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan alınacak.  Böylelikle bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142