Title of a News Article

Yurt geneli 150 binden fazla alım olacak

Yurt geneli 150 binden fazla alım olacak
banner206
banner279

İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR), yüksek maaşla iş arayanlara müjdeyi duyurdu. İŞKUR'un yaptığı açıklamaya göre 157 bin 591 personel alımı yapılacak.

İŞKUR'un ilan edeceği pozisyonlar arasında KPSS şartı bulunan ve bulunmayan pozisyonlar bulunuyor. İş arayan vatandaşlar bu fırsattan faydalanabilecek.

KPSS ŞARTI ARANMIYOR

157 bin 591 personel alımıyla ilgili yapılan açıklamada, birçok personel alacak olan İŞKUR farklı sektörlerde çalıştırılmak üzere farklı pozisyonlarda personel alacak. Personele ihtiyaç duyan birçok şirket alımlarını İŞKUR üzerinden gerçekleştiriyor. KPSS şartı ve KPSS şartı olmadan işlere başvuru yapabilmek mümkün oluyor. İŞKUR başvuruların online bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ilan detaylarını inceleyip başvurularını gerçekleştirebiliyor. Başvuru sırasında adaylardan Türkiye vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmak ve diğer kriterleri yerine getirmek yer alıyor.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILIYOR?

Personel alımında faydalanmak isteyen vatandaşlar İŞKUR’un internet sitesi üzerinde başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuru şartlarında ilk olarak T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmak yer alıyor. Bunun yanı sıra pozisyonlara özel olarak farklı şartlarda isteniyor. Şartları yerine getiren vatandaşlar başvuru yapabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142