Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde usulsüz oy kullanımı' iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eyyüpoğlu birlik ve beraberliğe vurgu yaptı Eyyüpoğlu birlik ve beraberliğe vurgu yaptı

31 Mart'ta yapılan seçimlerde Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşanan usulsüz oy kullanımı Türkiye'nin gündemine oturdu. 

Yayınlanan görüntüler üzerine AK Parti adayı Ali Murat ve Yeniden Refah Partisi adayı Hasan İzol tarafları karşı karşıya geldi. Güvenlik önlemlerinin hat safhaya çıkarıldığı Siverek'te bekleyiş sürüyor.

Yeniden Refah Partisi adayı Hasan İzol'un avukatları usulsüz oy kullanımıyla ilgili yargıya başvurarak itirazda bulundu. 

Siverek İlçe seçim kurulu itirazları değerlendirmek üzere yarın saat 13.00 de toplanacak. Yeniden Refah Partisi 40 ayrı sandıkta itiraz dilekçesi verdiği iddia edildi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde usulsüz oy kullanımı' iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Erbakan, 'Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde usulsüz oy kullanımı' iddialarına dair somut kanıtların dün itibari ile ellerine ulaştığını belirterek şunları belirtti:

"İddiaların ardından hukuk ekibimiz, konuyu yakından takip etmeye başlamıştır. Bilinmesini isteriz ki; Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuku çiğneyip milletin iradesini yok sayarak netice almaya çalışmak millet iradesine vurulacak bir darbe niteliğindedir. Yeniden Refah Partisi olarak, kamu görevlilerinin üzerinde oluşturulan iktidar baskısını kaygıyla izliyoruz. 

"Somut kanıtlar kamuoyunun malumu olup Yüksek Seçim Kurulu'nu ve Cumhuriyet Savcılarımızı buradan bir kez daha görevlerini tarafsızlık ilkesine göre yerine getirmeye çağırıyoruz. Milletimizin bize emanet ettiği her bir oyun sonuna kadar takipçisi olacağımızı tekraren beyan ediyoruz. Adaletin tecellisi ve bağımsız yargının görevini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi adına başta iktidar mensupları olmak üzere tüm ilgili bürokrat ve memurları sorumluluk bilinci çerçevesinde hareket etmeye davet ediyoruz."