CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında söylediklerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Erdoğan'ın Şanlıurfa'daki bedava elektrik vaadi üzerinden yüklendiği Kılıçdaroğlu, "O önce konuşur sonra dediklerimi aynen yapar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Danış Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik de ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa ziyaretindeki "Çiftçiye elektriği bedava vereceğiz" sözlerinin hayal olduğunu belirtti.

KILIÇDAROĞLU: O ÖNCE KONUŞUR SONRA DEDİKLERİMİ YAPAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap veren CHP lideri Kılıçdaroğlu,

"Erdoğan'ın söylediklerine bakmayın, o önce konuşur sonra dediklerimi aynen yapar" dedi ve sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

"Ey Şahıs, Şanlıurfa'ya önerdiğim enerji modelini önce trollerinle kapatmak istedin; baktın olmuyor kendin geldin. Bugün 1 saat kürsüde beni anlatmışsın, anlat anlat. Beni takip etmeye devam et. Tekrar ediyorum, Şanlıurfa'nın taşlık arazisinde güneş enerjisinden elektrik üretilir. Erdoğan'ın söylediklerine bakmayın, o önce konuşur sonra dediklerimi aynen yapar. Asgari ücret, elektrik faturaları, emekliye ikramiye, 3600 ek göstergede yapacağı gibi... Şimdi de kadınları ve nafakayı konuşmaya başlamış. Koş Erdoğan koş, sana daha neler yaptıracak bu Bay Kemal!"