12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip kadim Şehir Şanlıurfa, ilk kez girdiği bu festivalde hem tarihiyle hem de kültürel zenginlikleriyle yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerini ağırlayacak.

25 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin ilk durağı olacak olan Şanlıurfa'da deyim yerindeyse saat başı etkinlikler düzenlenecek.

Yediden yetmişe herkesi buluşturacak olan festival kapsamında sergi, gastronomi, konser, söyleşi, tiyatro, atölye, bale, çocuk ve çeşitli etkinlikleri yapılacak.

9 sanatçı sahne alacak

Semicek, Merve Özbey, Berdan Mardini, Tuğba Yurt, Uğur Işılak, Yavuz Bingöl, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe ve Sinan Akçıl bir hafta sürecek olan Şanlıurfa Kültür Yolu festivali kapsamında sahne alacak olan sanatçılar arasında.

Festlval 16 ilde düzenlenecek

12'incisi düzenlenecek olan Kültür Yolu Festivali'nin ilk durağı Şanlıurfa. 25 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında başlayacak olan festival daha farklı tarihlerde sırasıyla Bursa, Samsun, Trabzon, Van, Nevşehir, Erzurum, Çanakkale, Gaziantep, Ankara, Konya, İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Antalya'da devam ederek Adana'da son bulacak.

Dolu dolu geçecek olan festival programını görmek için aşağıdaki linke tıklayınız

Sanliurfa Z Kart Tkyf (1)

Korkut Polat'tan Kurban Bayramı mesajı... Korkut Polat'tan Kurban Bayramı mesajı...

URFASTAR