14 ve 28 Mayıs'ta yapılan seçimler sonucunda kaybeden taraf olan Millet ittifakı çatısı altında yer alan Gelecek Partisi'nde yaprak dökümü başladı. Şanlıurfa il teşkilatında birçok kişi bugün toplu bir şekilde istifa etti.

6 Partiden oluşan Millet ittifakının siyasi partilerinden Ahmet Davutoğlu'nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi'nde de istifalar gelmeye başladı.

Şanlıurfa il Teşkilat Başkanı Hasan Çiftçi, Seçim ve Hukuk işleri Başkanı Av. Halil Aslan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bekir Yılmaz, Hilvan İlçe Başkanı Aziz Salgın, Gençlik Kolları Başkanı Habip Çakmak, Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları Faruk Kaplan ve Yasin Akbaş akşam saatlerinde bir araya gelerek ortak açıklama yaptılar.

'İstifa Ediyoruz' diyerek sözlerine başlayan Teşkilat Başkanı Hasan Çiftçi, şu ifadelere yer verdi;

İSTİFA EDİYORUZ…

12 ARALIK 2019 YILINDA GELECEK PARTİSİNİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI ANDAN İTİBAREN ŞANLIURFA İL TEŞKİLATININ,GENÇLİK KOLLARI VEDE İLÇE TEŞKİLATININ KURULUMUNDA HEP BİRLİKTE YER ALDIK.

SEÇİM SÜRECİNDE ANADOLUYA BİR SELAM VERMESİ İÇİN ISRARLA URFAYA GELMESİNİ TALEP EDEN URFA TEŞKİLATI DİĞER TARAFTA SIRF PARA GİDECEK KORKUSUYLA KENDİ GENEL BAŞKANININ URFA PROĞRAMINI İPTAL EDEN İL BAŞKANI.

GEREK GENEL BAŞKANIMIZA GEREK GENEL MERKEZ DÜZEYİNDE ISRARLA CHP LİSTELERİNDEN GİRELİM DİYE DAYATILDI. DÖRDÜNCÜ SIRA MİLLET VEKİLLİĞİ ADAYLIĞI VERİLİNCE ALENİ TEŞKİLAT İÇİNDE ‘’ÇIKMAYACAĞIMIZ BİR SIRALAMA VERİLMİŞ,ÇALIŞIPTA BİZDEN ÖNCEKİ ADAYLARAMI ÇALIŞALIM’’ SÖYLEMLERİYLE TEŞKİLATIN MORALİNİ VE SEÇİMLE GELECEK OLAN DEĞİŞİME DAİR HERKESİN UMUDUNU KIRMIŞTIR. TEŞKİLATIN BASKILARIYLA ÇALIŞMAYI ZORAKİDE OLSA YÜRÜTME KARARI ALINDI HALİLİYE İLÇE BİNASINI SEÇİM OFİSİNE DÖNÜŞTÜREREK,TEKBİR BİLBORD VEYA REKLAM ÇALIŞMASI YAPMADAN MİNİMUM HARCAMAYLA SÜRECİ GÖTÜRME KARARI ALDI.

SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR,YAŞANAN BİRÇOK SIKINTI VAR. BİZ BU NOKTAYA KADAR BEKLEMEMİZİN TEMEL NEDENİ BU SEÇİM SÜRECİNİ URFA ÜZERİNDEN BALTALAYAN KİŞİLER OLMAMAK İÇİN VEDE DURUŞUMUZU BOZMADAN BU SÜRECİ ANLIMIZIN AKIYLA TAMAMLAMAK İSTEDİK.

ŞUNUDA EKLEMEMİZ LAZIM BİZİM DEMOKRASİYE İNANCIMIZ TAM BUNUN İÇİN TÜM MÜCADELEYİ VERDİK ,VERMEYEDE HAZIRIZ. SEÇİMİN İLK TURUNDA SANDIK GÜVENLİĞİNE BİR NEBZE OLSUN KATKIMIZ OLMASI İÇİN AKÇAKALE İLÇEMİZE GİTTİK VE ORDA KIRSALLARDA DAHİL HER ALANDA BULUNMAYA ÇALIŞTIK. ORDA ALDIĞIMIZ TEHDİTLERE RAĞMEN GERİ ADIM ATMADIK VEDE GEREKLİ İTİRAZLARI YAPIP BUNUNLA İLGİLİ KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK AMAÇLI VİDEO ÇEKTİK. BU PAYLAŞIMIN AKABİNİNDE İKTİDAR CENAHINDAN,CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEN,DEVA PARTİSİNDEN VE BİRÇOK STK DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONLARI ALDIK. BİZİ TEK ARAMAYAN KENDİ PARTİMİZİN VEKİL ADAYIDIR.

BUNLARDAN ÖTÜRÜDÜR Kİ GELECEK PARTİSİNDEN İSTİFA EDİYORUZ.

KAMOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

İL TEŞKİLAT BAŞKANI:HASAN ÇİFTÇİ

SEÇİM VE HUKUK İŞLERİ BAŞKANI: AV HALİL ASLAN

YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU İL BŞK YRD: BEKİR YILMAZ

HİLVAN İLÇE BAŞKANI: AZİZ SALGIN

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI:HABİP ÇAKMAK

GENÇLİK KOLLARI BŞK. YRD:ÖMER FARUK KAPLAN

GENÇLİK KOLLARI BŞK.YRD: YASİN AKBAŞ