Şanlıurfa dikkat! Ülke genelinde olacak..

Şanlıurfa dikkat! Ülke genelinde olacak..
banner206
banner279

Ülke genelinde yapılacak deprem tatbikatı için araştırmalar hız kazandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce depreminin yaşandığı gün, saat 18.57'de ülke genelinde, "Çök, kapan ve tutun" tatbikatı yapılacağını, aynı anda tatbikat anonsu yayınlanacağını, tüm Türkiye'ye aynı anda SMS geleceğini bildirdi. 

Düzce depreminin yıldönümü olan 12 Kasım’da ülke genelinde Deprem Tatbikatı yapılacak. Kurulan sistemden tüm Türkiye’ye aynı anda mesaj gelecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim ülke tatbikatımız 12 Kasım’da. Düzce depreminin yıldönümünde saat 18.57’de ülke tatbikatı yapılacak. Türkiye’nin tüm bölümlerinde Tatbikat yapacağız. Çök-kapan-tutun. Bunun tatbikatını yapacağız. Radyolar anons geçecektir. Televizyonlar otomatik olarak geçecekler. Kurulan sistemden bütün Türkiye’ye aynı anda mesaj gelmiş olacak. Hem polis hem jandarma telsizini konuşturdular. Şimdi savunma sanayi iki telsizin afet anında birbiriyle konuşturabilecek bir altyapıyı oluşturmuş oldu" demişti.

TÜRKİYE GENELİ DEPREM TATBİKATI NASIL OLACAK?

Bakan Soylu, "İlk kez Japonya'da yıllardır yapıldığı gibi bir ülke tatbikatı yapacağız. 12 Kasım saat 18.57'de bir tatbikatımız var. Radyolar TATBİKAT anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye'ye aynı anda mesaj gelmiş olacak" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2022, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142