Title of a News Article

Vekil Başak’tan 15 Temmuz Mesajı

Vekil Başak’tan 15 Temmuz Mesajı
banner206

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kahraman milletimiz bu eşsiz duruşuyla şanlı tarihine müstesna bir zafer daha nakşetmiştir. Milletimizin istikbaline kasteden hain darbe girişimine karşı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa halkının meydanlardaki kahramanca duruşu ve tutmuş olduğu demokrasi nöbetleri takdire şayandır.

Başak Yayımladığı mesajda:"15 Temmuz 2016, sinsice ve alçakça planlanan hain darbe teşebbüsüne karşı, halkımızın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız liderliğinde destanlaşan şanlı ve şerefli zaferinin yıldönümüdür. 

15 Temmuz 2016 gecesi, Devletimiz, Milletimiz, Meclisimiz ve Cumhurbaşkanımız, topyekûn alçak ve hain bir darbe teşebbüsünün hedefi oldu. Bu ihanete karşı duran 251 kahraman vatan evladı şehit oldu. 2.626 kahraman vatandaşımız da gazi oldu.  Sinsice devletin bünyesine yerleşip büyüyerek bu alçak ihanete kalkışan örgüt, bir üst aklın sevk ve idare ettiği FETÖ’dür. Aziz milletimiz, sahip olduğu iman, feraset ve yüksek bir ruhla birlik ve beraberlik içinde şahsiyetli bir duruş sergileyerek iradesine sahip çıkmış, FETÖ’nün darbe teşebbüsünü akamete uğratmıştır. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, milletimizin ve memleketimizin istiklali ve istikbali uğruna darbe teşebbüsüne karşı durup canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Aziz milletimizin bu şanlı ve şerefli zaferini yürekten kutluyoruz." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195