Title of a News Article

11 DEDAŞ işçisi işten çıkarıldı...

11 DEDAŞ işçisi işten çıkarıldı...
banner206
banner279

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Arıza Onarım Bakım (AOB) biriminden 11 işçi, görev emrini yok sayarak iş bıraktı ve göreve çıkmak isteyen çalışanlara da engel oldu. Kesintisiz elektrik dağıtımı anlayışını benimseyen Dicle Elektrik, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden arızalara müdahalede gecikmelere neden olan bu olaya karışan işçilerin iş akdini feshetmek zorunda kaldı.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Sicle Elektrik çalışanı 11 AOB çalışanı, kurumu işgal ederek halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden arızalara müdahale edilmesini engelleyerek diyalog taleplerini de ret edince güvenlik görevlileri tarafından binadan tahliye edildi. Ardından Dicle Elektrik, 11 işçinin iş akdini feshetti.

11 AOB çalışanı işletmeyi işgal etti

Bu sabah Harran İletme Şefliğinde görevli Arıza Onarım Bakım (AOB) biriminde çalışan 11 işçi, göreve çıkmayı reddetti. Dünden bu yana halkın can ve mal güvenliğini ilgilendiren arızalara müdahalelerin gecikmesine neden olan işçiler, göreve çıkmak isteyen çalışanları da engelledi. Tüm görüşme ve diyalog çabalarına rağmen olayın sonlandırılmaması üzerine güvenlik görevlileri binaya girerek eylemci işçileri buradan çıkarmak suretiyle kamu güvenliğini tehdit eden eylemi sonlandırdı. Ardından da Dicle Elektrik, eylemci işçilerin iş akitlerini feshetti.

“Tahammül edilemez boyuta ulaştı”

Dicle Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, yaşananlarla ortaya ciddi bir kamu güvenliği sorunu çıktığına dikkat çekerek, “Can ve mal güvenliği açısından acilen giderilmesi gereken arızalar var. Dünden bu yana yaşananlar yüzünden bu arızalar giderilemiyor ve arızalar halkın can ve mal güvenliğini tehdit eder boyuta ulaştı. Burada işin yapılmasına engel olan bir kesim var maalesef. Çalışanlarımızın daha iyi koşullarda çalışması için koşulları zorluyoruz ama halkın can ve mal güvenliği de önemli. Ne yazık ki durum artık tahammül edilemeyecek boyuta ulaştı ve şirket bu işçilerimizin iş akitlerini feshetmek zorunda kaldı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142