Title of a News Article

8. Anadolu Medya Ödülleri Başvurusu Başladı

8. Anadolu Medya Ödülleri Başvurusu Başladı
banner206
banner279

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından her yıl düzenlenen“Anadolu Medya Ödülleri” ödül töreni başvuruları başladı.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle her yıl düzenlenen ''Anadolu Medya Ödülleri” programının bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek. Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen ve Anadolu medyasının vitrin programlarından birisi olan “ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ” programının bu yıl 8’incisi yapılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR…

Ödül Kategorileri ve Başvuru Şartları Türkiye’de yerel olarak faaliyet gösteren, Radyo, Televizyon, Gazete, İnternet Gazetesi ve Dergi gibi faaliyet gösteren kuruluşlarımız değerlendirmeye alınacak olup, başvuru yapan kuruluşlarımız kısa yayıncılık hikayesi, görsel, fotoğraf, gazete ya da 2-3 dk. Video ile başvurabileceklerdir. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleri ile gerçekleştirilen medya ödülleri alanında başarılı yerel medya kuruluşlarımız ve başarı hikayesi oluşturan meslektaşlarımıza verilmektedir. Aynı zamanda Anadolu medyasına katkı veren, toplumsal konularda, milli, manevi değerlere hassasiyetleri, yerel medyaya örnek teşkil eden yayın politikalarından dolayı, yaptıkları programlar ve yazdıkları yazılarla sevilen takip edilen ulusal medya kuruluşları, gazeteci ve yazarlar da ödüllendirilmektedir” denildi.
 

Ödül Kategorileri ve Başvuru Şartları

YILIN ENLERİ:

 YEREL MEDYASI

• Türkiye’de yerel olarak faaliyet gösteren, Radyo, Televizyon, Gazete, İnternet Gazetesi ve Dergi gibi faaliyet gösteren kuruluşlarımız değerlendirmeye alınacak olup, başvuru yapan kuruluşlarımız kısa yayıncılık hikayesi, görsel, fotoğraf, gazete ya da 2-3 dk. Video ile başvurabileceklerdir.  

 YEREL TELEVİZYONU

• Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısı ile bölgesinde aktif olarak yayınlarına devam eden ve sürekli gelişen büyüyen yapısı ile dikkat çeken kuruluşlarımız, örnek yayın kayıtları ve kısa kurumsal hikayeleri ile başvuru yapabilecektir.

 YEREL GAZETESİ

• Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısı ile bölgesinde aktif olarak yayınlarına devam eden ve sürekli gelişen büyüyen yapısı ile dikkat çeken kuruluşlarımız, örnek gazete ve kısa kurumsal hikayeleri ile başvuru yapabilecektir.

 YEREL RADYOSU

• Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısı ile bölgesinde aktif olarak yayınlarına devam eden ve sürekli gelişen büyüyen yapısı ile dikkat çeken kuruluşlarımız, örnek radyo kayıtları ve kısa kurumsal hikayeleri ile başvuru yapabilecektir.

 YEREL İNTERNET HABER SİTESİ

• Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısı ile bölgesinde aktif olarak yayınlarına devam eden ve sürekli gelişen büyüyen yapısı ile dikkat çeken kuruluşlarımız, örnek site kayıtları ve kısa kurumsal hikayeleri ile başvuru yapabilecektir.

 YEREL PROGRAMI

• Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarımızda istikrarlı, toplumsal karşılığı olan ve sosyal içerik, kültür sanat, Tarih, turizm gibi formatları barındıran programlar değerlendirilmeye alınacaktır. Kısa program kaydı, program künyesi ile başvuru yapılacaktır. 

 YEREL MUHABİRİ

• Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarımızda istikrarlı ve yerelde toplumsal konuları ele alan haberleri ile dikkat çeken muhabirler değerlendirilmeye alınacaktır. Kısa örnek haber içerikleri ile başvuru yapılacaktır. (Fotoğraf ya da video)

 YEREL KAMERAMANI

• Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarımızda istikrarlı ve yerelde kamera çekimleri ile dikkat çeken kameramanlar değerlendirilmeye alınacaktır. Kısa örnek haber içerikleri ile başvuru yapılacaktır. (Fotoğraf ya da video)

 YEREL SUNUCUSU

• Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarımızda istikrarlı ve Türkçeyi kullanımı, sunumu ve diksiyonu ile dikkat çeken sunucu veya spikerler değerlendirilmeye alınacaktır. Kısa örnek sunum, anonsları ile başvuru yapılacaktır. (Fotoğraf ya da video)

 YEREL GAZETECİSİ

• Yerel yayıncılık yapan basın kuruluşlarımızda yaptığı haberler ve yazıları ile dikkat çeken gazeteciler değerlendirilmeye alınacaktır. Kısa örnek haber, yazıları ile başvuru yapılacaktır. (Fotoğraf ya da video)

ULUSAL MEDYA 

 TELEVİZYON KANALI

• Ulusal yayıncılıkta İnsan hakları ve toplumsal değerlere saygılı, doğru, tarafsız, güvenilir yayıncılık ilkeleri ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kişisel verilerin gizliliğine riayet eden, Şiddete, teröre, ayrımcılığa ve nefret söylemlerine yer vermeyen, demokrasiye katkı ve kamu yararı yayıncılığı benimseyen kuruluşlarımıza verilecektir. 

 GAZETESİ

• Ulusal yayıncılıkta İnsan hakları ve toplumsal değerlere saygılı, doğru, tarafsız, güvenilir yayıncılık ilkeleri ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kişisel verilerin gizliliğine riayet eden, Şiddete, teröre, ayrımcılığa ve nefret söylemlerine yer vermeyen, demokrasiye katkı ve kamu yararı yayıncılığı benimseyen kuruluşlarımıza verilecektir. 

 TELEVİZYON PROGRAMI

• Medya kuruluşlarımızda toplumu bilgilendiren, farkındalık oluşturan, kamu yararına toplumsal konuları önceleyen programlar değerlendirmeye alınarak ödül verilecektir. 

 ANKARA TEMSİLCİSİ

• Medya sektöründe deneyimli meslek hayatı ve yaptığı çalışmalarla basın camiasının övgüsünü alan, yerel medyaya katkı veren, meslek ilkelerine bağlı gazetecilere verilecektir. 

 GAZETECİSİ

• Yazdığı yazılarla toplumsal konuları gündemde tutan, toplum değerlerini yazılarında ve yorumlarında savunan, her türlü gelişmeyi mesleki ilkeler doğrultusunda çekinmeden yazan, tarafsız, doğru, güvenilir habercilik anlayışı ile mesleğini sürdüren gazetecilere verilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142