Title of a News Article

AGD, Mekke’nin Fethi’ni kutluyor

AGD, Mekke’nin Fethi’ni kutluyor
banner206
banner279

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından tüm ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da Mekke’nin Fethinin 1391. yıldönümü düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Anadolu Gençlik Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Maşuk Özyaramış, “7’den 70’e herkesi fetih coşkusuna davet ediyoruz” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şanlıurfa Şubesi Başkanı Maşuk Özyaramış, Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü dolayısıyla Necip Özbek Resturant’ta basın toplantısı düzenleyerek, açıklamada bulundu. Basın toplantısına AGD Şanlıurfa Şubesi Tanıtım ve Organizasyon Birimi Başkanı Kasım Şaşkın, AGD Şanlıurfa ve Adıyaman Sorumlusu Fuat Keşküş, AGD Karaköprü İlçe Başkanı Muhammed Çalışkan, AGD Haliliye İlçe Başkanı Erol Sönmezsoy, AGD Eyyübiye İlçe Başkan Yardımcısı Mahmut Şipak, AGD İl Teşkilat Başkanı İsmail yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şanlıurfa Şubesi Başkanı Maşuk Özyaramış, yaptığı basın açıklamasında, Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlanacağını belirterek, “Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılında düzenlenecek program; 31 Aralık 2021 Cuma akşamı başlayacak. Program TV5, Kanal 42, AGD TV ve birçok televizyon kanalından, radyolardan bunun yanında sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak” dedi.

“FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ”

Fethin 1391. Yılında, “Aynı ruh ve mananın izinde” Mekke’nin Fethi programında buluşacaklarını vurgulayan Özyaramış, yıllardır Mekke’nin Fethi programı düzenlendiğini hatırlatılarak, şu ifadelere yer verdi:

“Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” ifadeleri kullanıldı.

“7’DEN 70’E HERKESİ FETİH ÇOŞKUSUNA DAVET EDİYORUZ

Birçok bölgede gerçekleştireceğimiz Fetih buluşmasının; Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Edirne’den Kars’a, Avrupa’dan Afrika’ya, Balkanlardan Asya’ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz.

HABER:UĞUR BUDAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142