Title of a News Article

Aksak: Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir

Aksak: Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir
banner206

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, “Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir” dedi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini kaydetti.

Cumhuriyet mücadelesini sonsuza kadar unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydeden Başkan Aksak şu ifadelere yer verdi:

“Bugün kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir. Milli iradenin ve demokrasinin en büyük teminatı olan, Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını; saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Bugün bize miras bırakılan bu destansı tarihe ve Cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyoruz. Bizden istendiği gibi Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet koruyacak ve daima ileriye taşıyacağız. Milletimizin birlik ve bütünlüğü karşısında hiçbir hain emel ve hiçbir bölücü güç Cumhuriyetimize zarar veremeyecek, Türk Milleti'nin güçlü iradesi karşısında tutunamayacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, tüm vatandaşlarımıza sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.”

URFASTAR/HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142