Title of a News Article

Alkışlar Şimşek Başkana

Alkışlar Şimşek Başkana
banner206
banner279

Gölbaşı Belediyesi öncülüğünde Ankaralılar Urfa ile tanışıyor. Gölbaşılı kadınlar, Tarihi Urfa'ya hayran kalıyorlar.

Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'e fahri hemşehri unvanı verilmelidir. 2 bin Kadın Şanlıurfa ile tanışıyor. Bu proje sayesinde Şanlıurfa tanıtılmış oluyor. 

Gölbaşı Belediyesi, Gölbaşı’nda ikamet eden 18 yaşından büyük kadınların katılabildiği kültür turlarına devam ediyor. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in öncülüğünde dördüncüsü düzenlenen “Zamanda Yolculuk, Şanlıurfa Kültür Turu” gezisinde Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek de üçüncü kafileyle beraber Şanlıurfa’daydı. 

Ankara Gölbaşı topraklarından Peygamberler Diyarı Şanlıurfa’ya uzanan ve kadınların katılımları ile gerçekleşen yolculuk hakkında konuşan Başkan Şimşek, “Bu coğrafyaya dokunmak ve vatandaşlarımızı tarihin çok önemli bir kesiti ile buluşturmak için ‘Şanlıurfa Kültür Turu’nu geçtiğimiz senelerde hayata geçirmiştik. Gölbaşılı kadınlarımızın bu topraklardaki tarihe tanıklık etmesi bizler için mutluluk verici. Bir “açık hava müzesi” niteliğinde olan Şanlıurfa’nın kadim tarihini, misafirperver halkını, birbirinden lezzetli yöresel tatlarını, muazzam doğasını ve kültürel miraslarını görmek, tarihin yeniden yazıldığı destansı topraklara, Göbeklitepe’ye ve ‘Zamana Dokun’maya gönderdiğimiz kafilelerimizin bu güzel geziden keyif alacağına inanıyorum.” dedi.

Başkan Şimşek, “Eşim Yeşim Hanım’la beraber Gölbaşı ailemin değerli üyeleri; kıymetli hanım kardeşlerime, ablalarıma biz de eşlik ettik. Elinin değdiği her şeyi güzelleştiren Gölbaşılı hanımefendilerimizle, insanlık mirasımızın en önemli parçalarından Göbeklitepe’nin, maneviyat ve tarih dolu Balıklıgöl’ün, tekne turuyla Halfeti’nin havasını beraberce soluyup güzel anılar biriktirmek bizleri birbirimize daha da yakınlaştırdı. Kafilelerimiz Şanlıurfa’nın güzelliklerini keşfetmeye devam edecek. Biz büyük bir aileyiz.” 
 

Şanlıurfa’da Çok Güzel Ağırlandık

Şanlıurfalıların misafirperverliğine de değinen Başkan Şimşek, “Şanlıurfa’da daha önceki gezilerimizde olduğu gibi bizi yine çok güzel ağırladılar. Nazik misafirperverliği için Şanlıurfalılara ve bizleri Halfeti’de ağırlayan kıymetli Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak Beyefendi’ye teşekkür ediyorum. Biz de kendilerini Gölbaşı’mızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.” şeklinde konuştu. 
 
İki Yüz Ellişer Kişilik Dokuz Ayrı Kafile Halinde Şanlıurfa Kültür Turu
 

Başkan Ramazan Şimşek, Gölbaşı Belediyesi’nin düzenlediği Şanlıurfa Kültür Turu’nun artık gelenekselleştiğini belirtti. Başkan Şimşek, “Bu projeyi hayata geçirirken en başından beri amacımız Gölbaşı’nda şehir dışına çıkamayan, farklı coğrafyaları keşfedemeyen kadınlarımıza Gölbaşı Belediyesi olarak bir imkân sunmaktı. Gezimize duyulan ilgi ve katılımdan da oldukça memnunuz. Gölbaşılı kadınlarımıza bunun için çok teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2023, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142