Aydınlık'tan çok sert sözler!

Aydınlık'tan çok sert sözler!
banner206

14 Aralık’ta köylerinde yaşanan elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla “elektrik duasına” çıkan Suruç’a bağlı Aşağıkarıncalı mahalle sakinleri hakkında elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ, “halkı DEDAŞ'a karşı kin ve düşmanlığa kışkırttığı” iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

Yaşanan bu gelişmeye sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla tepki gösteren CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, “halkı kin ve düşmanlığa kim sevk ediyor? Saatlerce elektriksiz bırakılan çiftçi mi, elektrik olmadığı için eğitiminden geri kalan öğrenci mi, sürekli elektrik gidip geldiği için makineleri bozulan esnaf mı, evinde huzurla oturamayan vatandaş mı, protesto eden köylü mü? Yoksa çeşitli isimlerle elektrik dağıtımdan telekomünikasyona, ulaşımdan savunma sanayine kadar tüm değerlerimizi bir bir özelleştiren, vatandaşı değil şirketleri savunan, şirketlerin zulmüne sessiz kalan AKP mi? Kim? Demokratik bir şekilde, hiçbir kimseye zarar vermeden, en doğal hakları olarak elektrik kesintilerini protesto eden Suruç'a bağlı Aşağıkarıncalı mahalle sakinleri mi? Kim?” diyerek tepki gösterdi.

“ŞANLIURFALIYI KANSER ETTİNİZ”

AKP’nin Şanlıurfa’da yaşananlara sessiz kaldığının altını çizen CHP’li Aydınlık, “Köylümüz, çiftçimiz hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk ettikleri’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunanları da buna sessiz kalan iktidarı da halkımızın takdirine bırakıyorum. Allah'ın izniyle yapılacak ilk seçimde Şanlıurfa'ya, Güneydoğu'ya bu zulmü reva görenlerden sandıkta hemşehrilerimle birlikte hesap soracağız çünkü siz Şanlıurfalıyı kanser ettiniz” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142