Başkan Çiftçi, Hilvan'ı denetledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçelerde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yakından takip ediyor. Son olarak Hilvan'a giderek şantiyeye dönen ilçede çalışmaları denetleyen Başkan Çiftçi, "Hilvanlıların alt yapı sorunlarına kökten çözüm bularak bu sorunu da ortadan kaldırıyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilgili daire başkanları ile birlikte Hilvan'a giderek burada devam eden çalışmaları inceledi. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ŞUSKİ) ilçenin İnönü Caddesi, Bahçelievler Mahallesi ve Karacurun Mahallesinde devam eden çalışmalarını yerinde gören Başkan Çiftçi, vatandaşların olası mağduriyet yaşamaması için işlemlerin hızlandırılmasını istedi.

Alt yapıda kaliteli ve uzun ömürlü malzemeler kullanarak Hilvan halkının hak ettiği hizmeti kendilerine sunmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe ayrımı yapmaksızın çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Tüm ilçeleri ile birlikte kalkınan bir Şanlıurfa için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz" diye konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR, HİLVAN'DA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

6 bin 81 metre kanalizasyon hattı ve 278 metre de yağmur suyu şebeke hattının döşendiği Hilvan'da çalışmalar çerçevesinde ayrıca 9 bin 150 metre de hat temizliği yapıldı.  Merkez ilçelerin genelinde 509 vidanjör talebini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 533 metre içme suyu şebeke hattı hizmeti ve 18 noktada sondaj kuyusu işlemleri ile halkın taleplerine anında karşılık vermeye çalışıyor. Öte yandan iletilen 511 adet arızaya anında bakım onarım ekiplerince müdahale ederek çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları ile Hilvan her geçen gün Şanlıurfa'nın gelişen ilçesi olmaya devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142