Title of a News Article

Başkan Ekinci gazetecilerle buluştu

Başkan Ekinci gazetecilerle buluştu
banner206
banner279

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve İlçe Kaymakamı Önder Çengel,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi.
Viranşehir Tarım Lisesi restoranında düzenlenen yemekli programa, Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Kaymakamı Önder Çengel, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Güleç, Belediye Meclis üyeleri, Belediye birim müdürleri ve İlçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.
Kutlama programında konuşan Belediye Başkanı Salih Ekinci, Gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı. 


Gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yapan Başkan Ekinci, gazetecilerin büyük bir emek vererek zor şartlarda mesleklerini sürdürdüklerini söyledi.
Gazetecileri çalışma arkadaşları olarak gördüğü ifade eden Ekinci, “Demokrasi kültürünün geliştiği dönemlerden beri, basının demokrasi kültürüne ve demokratik işleyişe ne kadar katkı sunduğunu hepimiz bilmekteyiz. Hem yerelde hem genelde basının öneminin, gücünün ve halkı bilgilendirme noktasındaki etkilerinin farkındayız. Dolayısıyla gazetecileri sadece bu özel günlerde değil her gün hatırlıyoruz. Çünkü sahadaki hem gözümüz ve kulağımızdırlar.”dedi. 
Gazetecilerin de kendileri gibi bir nevi kamu görevi yürüttüğünü ifade eden Ekinci, “Gazetecilerin bir ilin ve ilçenin tanıtımında ve gelişmesinde önemli rol üstlendiğini altını çizdi.
Başkan Ekinci, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle başta Viranşehir’de görev yapan gazeteciler olmak üzere tüm basın emekçilerin gününü bir kez daha kutladığını belirterek, ebediyete intikal eden gazeteciler ise rahmetle yad ettiğini kaydetti.
Kaymakam Önder Çengel ise, basın mensuplarının vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesini gördüğünü belirterek, milletin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil ettiğini söyledi. 
Çengel, İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutladığını ifade etti
Ekinci ve Çengel yapılan konuşmanın ardından basın mensupları ile sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu.


Gazeteciler ise, kendilerini unutmayan Başkan Ekinci ve Kaymakam Çengel’e iyi dilek ve temennileri dolayısıyla teşekkürlerini iletti.
Yaklaşık 2 saat süren program, günün anısına çekilen fotoğrafın ardından son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142