Title of a News Article

Başkan Ekinci’den 11 Nisan Mesajı

Başkan Ekinci’den 11 Nisan Mesajı
banner206
banner279

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, halkın kurtuluş mücadelesindeki birlik ve beraberliğine dikkat çekti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ekinci, yayınladığı mesajında, bundan 103 yıl önce Urfa halkının dünya devletlerinin desteklediği işgalci Fransız askerlerine karşı durduğunu ve düşman kuvvetlerine

tarih boyunca unutamayacakları bir ders verdiğini söyledi.

11 Nisan 1920 tarihinin; tüm imkânsızlıklara rağmen özgürlük ve bağımsızlığına düşkün bir milletin, birlik ve beraberlik içinde neler yapabileceğinin ebediyen hatırlanacağı bir tarih olduğunu belirten Başkan Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulusal kurtuluş mücadelemizin eşsiz zaferlerinden olan bu tarih, mübarek şehrimiz Urfa’nın bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Şanlıurfa’mızın kurtuluş yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları başta olmak üzere, bu onurlu mücadeleye imza atan Onikiler’i, tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142