Büyükşehir açıkladı! Beton santrali kalkıyor

Büyükşehir açıkladı! Beton santrali kalkıyor
banner206
banner279

Karaköprü Köprülü Kavşağı’nın yapımı için o bölgede kurulan ve projenin bitmesine rağmen taşınmamasından dolayı son günlerde büyük olaya neden olan beton santrali ile ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, beton santralinin boşaltılması için ilgili firmaya daha önceden uyarıda bulunduğu belirtilerek, “Bahse konu Beton Santralinin tahliyesi için ilgili firma yeni bir yer arama çalışmalarına başlamış olup en kısa süre içerisinde tahliyesinin gerçekleştireceğini beyan etmiştir” ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü Köprülü Kavşağı’nın yapılması için o bölgede kurulan beton santrali ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ile Milli Savunma Bakanlığı (20. Zırhlı Tugay Komutanlığı) arasında 09.04.2018 imza tarihli protokolle Akçakale ve Diyarbakır köprülü kavşaklarının çevre yolu yapım işleri nedeniyle ilgili firmaya protokolün 4.5 maddesi gereği şantiye sahası olarak kullanılmak üzere tahsis edildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:   

“Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan Karaköprü İlçesi, Karaköprü Mahallesi 5079 ada 23 numaralı parseli “Belediye hizmet binası ve millet bahçesi yapılmak üzere” Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz adına tahsisi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Makamının 09.04.2020 tarih ve 6463 sayılı OLUR’larıyla uygun görülmüştür.

14.10.2021 tarih ve E-55435 sayılı yazımızla Kamu İdarelerine Ait Taşınmazların Tahsis ve Devri Hakkında Yönetmeliği gereğince yasal mevzuata göre söz konusu yerin boşaltılması ile ilgili olarak işlem yapılacağı Yetimoğlu Madencilik Yağ İnş. San.veTic.Ltd.Şti.’ne İdaremiz tarafından iki defa İhtarname Tebligatı Çekilmiştir.

Bahse konu Beton Santralinin tahliyesi için ilgili firma yeni bir yer arama çalışmalarına başlamış olup en kısa süre içerisinde tahliyesinin gerçekleştireceğini beyan etmiştir. Buna rağmen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir an önce tahsisli alanın boşaltılması ve mevzuat çerçevesinde gerekli iş ve işlemlerin ivedi bir şekilde sonuçlandırılması için gerekli çalışmalar devam etmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142