Title of a News Article

Büyükşehir Belediyesi, Urfa'ya modern tesisler kazandırıyor

Büyükşehir Belediyesi, Urfa'ya modern tesisler kazandırıyor
banner206
banner279

Halk sağlığını ön planda tutan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçede  hijyenik ve modern tesisleri Şanlıurfa’ya kazandırıyor.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Urfa'da hayata geçirdiği, proje ve yapım aşamasında olan mezbahane tesisleri ile ilgili açıklamada bulundu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Bozova, Halfeti, Hilvan, Ceylanpınar, Akçakale, Suruç, Birecik ilçelerimizde tamamladığımız ve diğer kalan 3 ilçemizde de gerek projelendirme gerekse ihale aşamasında olduğumuz mezbahane tesisleriyle hedefimiz; 13 ilçede hijyenik, modern tesisler kurmaktır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı da devam ettirmekteyiz.
Şanlıurfa – Viranşehir ilçemizde de projelendirme çalışması tamamlanan ve ihale aşamasına getirilen mezbahane işi 2022 yılında alınan meclis kararı ile Yap – İşlet – Devret modeliyle yapım kararına bağlanmıştır.
Bu yöntem ile işletmecilerin ihaleye katılmaması üzerine 2022 yılı bitmeden doğrudan ihale yetkisi de alınmıştır.
27.283 m²’lik taşınmaz üzerine 6.250 m² olarak planlanan tesisin ihale çalışmalarına yaşanan deprem ve sel felaketleri nedeniyle olağanüstü hal çerçevesinde ara verilmek zorunda kalınmıştır.
Normalleşme süreciyle birlikte ihale takviminin devam ettirildiği ve mümkün olan en kısa sürede projenin hayata geçirileceği kamuoyuna duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142