Büyükşehirden ödüllü yarışma

.

Büyükşehirden ödüllü yarışma
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kuruluşu konulu Liseler arası ödüllü Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışması düzenliyor.

Gençlerin kendi kültürlerine bağlılıklarını ve aidiyet duygularını geliştirmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Liseler ve Ortaöğretim okullarında başlatılan Şiir ve Kompozisyon ödüllü yarışmasında; Birinciye 3 Bin Türk Lirası, ikinciye bin Türk Lirası, üçüncüye Bin Türk lirası ve mansiyon ödülünü kazanana da 500 Türk lirası verilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler hazırlamış oldukları eserleri; Bilgisayar ortamında hazırlayarak en az 1, en fazla 3 sayfa olmak üzere A4 formatında 12 punto yazı boyutu, 12 nk satır aralığı ile en geç 4 Mart Cuma günü kendi okul müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

Eserler daha önce hiç yayınlanmamış, yarışmalara girmemiş ve ödül almamış olmalıdır. Her aday tek bir eser ile yarışmaya katılabilecektir. Eserin yazıldığı belgenin arka kısmına el yazısı ile; Katılımcının Adı Soyadı, Okul Adı, Sınıfı ve Okul Numarası, Kişisel GSM İletişim bilgileri ve adresi yer almalıdır.

Okul yönetimi ve en az 2 Türk Dil ve Edebiyat Eğitiminden oluşan komisyonca yapılacak olan elemeler sonucunda seçilen eserler 11 Mart 2016 tarihinde İl Milli Eğitim veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecektir.

 “Şanlıurfa’nın Kurtuluşu” konulu resim yarışması için ise İlkokul ve Ortaokul öğrencileri arası, Lise  öğrencileri  arası ve Yetişkinler olmak üzere 3 kategoride düzenlenecektir.

Katılımcılar yarışmaya bir eser ile katılabilecekler. Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmekte. Resimler 07 Nisan 2016 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtma Şube  Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

Jüri; gönderilen eserleri değerlendirmek için 08 Nisan 2016 Cuma günü toplanacak ve her yarışma için ilk üç eseri ve mansiyonları belirleyecektir. Dereceye giren öğrenciler belediye Turizm ve Tanıtma Şube Müdürlüğü tarafından öğrencilere bildirilecek ve Büyükşehir Belediyesi web sayfasında yayınlanacaktır. Serbest katılımcılardan dereceye girenlerine ise sonuçlar adres veya telefonlarına bildirilecek.

İlkokul öğrencileri kategorisindeki birinciye tablet, ikinciye Profesyonel Resim çantası, Üçüncüye ise Kol saati , Mansiyon ödülü ise  Boya seti hediye edilecek.

Lise öğrencileri kategorisinde ise birinciye 1.000,00 TL,  ikinciye 750,00  TL, üçüncüye 750,00  TL,  mansiyon ödülü ise 250,00  TL hediye edilecek.

Yetişkinler kategorisinde ise birinciye 2.500,00 TL,  ikinciye 2.000,00 TL, üçüncüye 1.500,00 TL,  mansiyon ödülü ise 1.000,00 TL hediye edilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaşıma için toplanılan eserler, 5 üyeden oluşacak olan Jüri heyeti tarafından değerlendirilerek 9 Nisan 2016 Saat 14:00'de Büyükşehir Belediyesi Şair Nabi Konferans Salonunda Törenle ödüller verilecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142