Cidir'den Baydilli'ye çağrı

Cidir'den Baydilli'ye çağrı
banner206

Karaköprü'nün ilk taziye evi market oluyor. Karaköprü eski Belediye Başkanı Ahmet Güzel tarafından yaptırılan ve merkezi konum nedeniyle tercih edilen taziye evi Belediye eli ile sosyal markete dönüştürülmesi tepkiyle karşılandı. 

İl Başkanı Cidir: Karaköprü’de Taziye Evi Neden Markete Dönüştürüldü?

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Çankaya Mahallesinde bulunan Karaköprü Belediyesine ait Taziye evinin sosyal markete dönüştürülmesine bir anlam vermek mümkün değildir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, yaptığı açıklamada; “Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Çankaya Mahallesinde bulunan Karaköprü Belediyesi Nikah ve konferans salonunun yanındaki taziye evi yaklaşık 15 yıldır taziye evi olarak faaliyet gösteriyordu. Ancak Karaköprü Belediyesinin Belediyeye ait hiçbir bir yer yokmuş gibi taziye evini sosyal markete dönüştürdüğünü gördük.

Nüfusu 200 binin üzerinde olan Karaköprü İlçemizin Merkez Mahallelerine hitap eden Belediyeye ait bir taziye evi bulunuyordu. Ne yazık ki O taziye evini de Belediye Sosyal markete dönüştürmüş durumdadır. Bu kabul edilir bir durum değildir.

Karaköprü Belediyesine ait olan daha önce CarrefourSA market olarak faaliyet gösteren yeri önceki yıl CarrefourSA bıraktı. Mekan bir süre boş kaldıktan sonra kısa bir süreliğine tanzim market olarak faaliyet gösterdi. Tanzim markette kapatıldıktan sonra mekan yine bir süre boş kaldı. Karaköprü Belediyesi birkaç ay önce mekanı ihale ile Pastaneye kiraya verdi. Karaköprü Belediyesi O Güzelim alanı pastaneye kiraya vereceğine Sosyal market yapamıyormuydu?.

İlçe merkezinde Belediye’ye ait olan tek taziye evini sosyal markete dönüştürmüştür.

15 Yılı aşkın bir süredir İlçe halkının bildiği, tanıdığı ve tarifi kolay olan Karaköprü Belediyesi taziye evinin sosyal markete dönüştürülmesinin doğru olup olmadığını Karaköprü halkının takdirine bırakıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142