DEDAŞ'tan gece operasyonu

DEDAŞ'tan gece operasyonu
banner206
banner279

Dicle Elektrik Dağıtımı A.Ş. (Dicle EDAŞ), tüm uyarılara rağmen faturalar ödenmeyince, Şanlıurfa ve ilçelerinde su kesintisi yaşandı. Akşam saatlerinde başlayan elektrik kesme çalışmaları gece yarısına kadar sürdü.

Dicle Edaş ekipleri, tüm uyarılara rağmen elektrik borcunu ödemeyen belediyelere elektrik kesintilerine başladı. Şanlıurfa'nın kent merkezinde ve Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Harran, Hilvan, Siverek, Suruç, Viranşehir ilçelerinde toplam 150 personel ile akşam 16.30 sıralarında kesintileri başlatan ekipler, faturaları ödenmeyen ve suyun gönderildiği pompaları besleyen elektrik direk ve trafolardan enerjiyi kesti. Kimi zaman araçlarla kimi zaman ise yaya olarak direk ve trafolara ulaşan ekipler, gece yarısına kadar çalışmalarını sürdürdü. Arıza ve teknik ekiplerin gerçekleştirdiği kesintiler, şirketin hukuk bürolarında görevli avukatlar nezaretinde gerçekleştirildi. Kesintilerle, Viranşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden su olan merkez ve ilçelerdeki yüzlerce köy susuz kaldı.

Dicle EDAŞ yetkilileri ise uyarılara rağmen ödenmeyen faturalar nedeniyle kesintileri uygulamak zorunda kaldıklarını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142