Eski Urfa Emniyet Müdürü’nden çarpıcı açıklamalar...

.

Eski Urfa Emniyet Müdürü’nden çarpıcı açıklamalar...
banner206
banner279
 Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pnarbaşı Darbe Komisyonu’nda konuştu. FETÖ, PKK ve DEAŞ’ın işbirliği gözler önüne serdi...

Meclis Darbe Girişimi Komiyonu Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşın'nı dinledi. Pınarbaşı marttaki İstiklal Caddesi ve hazirandaki Atatürk Havalimanı saldırılarıyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi:

Darbeden 1 hafta önce Şanlıurfa'da Ebu Haydar isimli Suriyeli'de patlamaya hazır 2 canlı bomba yeleği, 2 Kalaşnikof, susturuculu tabanca ve araç altına yapıştırılan bomba ele geçirildi. Türk istihbaratına çalıştığını söyledi. Yerler tarif etti, isimler verdi. "Bombaları onların istediği yerlere aktarıyoruz" dedi. Şanlıurfa Jandarma'da istihbaratçılarla konuştuktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'nün uçağı ile Ankara'ya götürüldü.

Ebu Haydar, "Astsubay İrfan Çetinkaya ve yanındaki uzman çavuşlara malzemeleri alın" dediğini ama ses çıkmadığını söyledi. Çetinkaya ve uzman çavuşlarda ByLock çıktı. Jandarma istihbaratta FETÖ hakim.

Ebu Haydar'ın almadığı bombayı başkalarının İstanbul'a sevk ettiğini İstiklal Caddesi saldırısında kullanıldığını tespit ettik. Atatürk Havalimanı'nda kullanılan bombalarla, Ebu Haydar'dan ele geçirilen bombaların aynı olduğu, aynı elden hazırlandığı ortaya çıktı.

Hasan Şahin isimli PKK’lı canlı bombayı yakaladık, FETÖ evlerinde 3 ay kaldığını belirledik. FETÖ ile PKK kol kola girdiler ve ihanet sarmalını genişlettiler. Meclis FETÖ Komisyonu, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü de dinledi. TBMM'nin 4. Ana Jet Üssü'nden kalkan uçaklarla bombalandığının kesinleştiği anlarda üs yakınında toplanan vatandaşların 8-10 bini bulduğunu belirten Ertürk, "İş makinelerini oraya göndererek barikat oluşturulması, üsle irtibatların kesilmesi talimatını verdik. Kazan'da garnizon komutanı olan kişiye '10 bin kişiyle geliyorum; hadi sık...' diye mesaj attım." dedi.
.

 

(Kaynak: Takvim)

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142