Title of a News Article

İşçi dostu Başkan!

İşçi dostu Başkan!
banner206

Viranşehir Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile kurumda çalışan işçilerin maaşı net olarak 12 bin 46 TL’ye yükseldi.

Viranşehir Belediyesi’nde 360 işçi için belediye iştiraki VİRBEL A.Ş. ile Hizmet İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Viranşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa 2 Nolu Şube Başkanı Bozan İzol ve işçi temsilcileri katıldı. Başkan Salih Ekinci ve Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa 2 Nolu Şube Başkanı Bozan İzol, çalışanların merakla beklediği sözleşmeye imzalarını attı.  Çalışanlar tarafından sevinçle karşılanan yeni Toplu İş Sözleşmesi ile şirket işçilerinin en düşük aylık ücreti yemek ve ödemelerle beraber 12 bin 46 TL oldu. Böylece maaşlar asgari ücretin yüzde 15 fazlası olarak belirlenirken, yemek, yakacak ve çocuk yardımları gibi eködemeler ise yüzde 100 arttırıldı.

BAŞKAN EKİNCİ: HER ZAMAN ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, göreve geldiği günden bu yana her zaman çalışanlarının yanında olduklarını belirterek, “Viranşehir’imizin ve çalışanlarımızın yaşamlarına dokunmak tek gayemiz. Hizmet İş Sendikası ile imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi çalışanlarımıza, Viranşehir’imize hayırlı olsun” dedi.

Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa 2 Nolu Şube Başkanı Bozan İzol da, Viranşehir Belediyesi çalışanları için bu günün önemli bir gün olduğuna vurgu yaparak, “Toplu iş sözleşmemizin hayırlı olmasını, Viranşehir’e ve sendikamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İşçilerimiz için her zaman taleplerimizi geri çevirmeyen Belediye Başkanımız Sayın Salih Ekinci’ye de teşekkür ediyorum” dedi.

İmza töreni, hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142