İsrail ateşkeste sadece prensiplerde anlaşmış!

İsrail ateşkeste sadece prensiplerde anlaşmış!
banner206
İsrail’in Kanal 2 televizyonu, İsrail ve Hamas’ın Gazze’de ateşkes için temel prensiplerde anlaşmaya vardığını duyurdu. Cihan Haber Ajansı ise İsrail televizyonun bu haberini geri çektiği bilgisini verdi.

"TEMEL PRENSİPLERDE ANLAŞTILAR"

Kanal 2 televizyonu, ismini vermediği bir yetkiliye dayandırdığı haberde, İsrail ve Hamas’ın ateşkesin temel prensiplerinde anlaştığını bildirdi.

ATEŞKES SÜRESİ BELLİ DEĞİL
Haber daha İsrail hükümeti ve Hamas tarafından doğrulanmazken, haberde ayrıca tarafların ateşkesin süresi üzerinde henüz karara varmadıkları da belirtildi. İsrail televizyonu ayrıca anlaşmaya Mısır’ın aracılık yaptığını da açıkladı.

YARDIM ARACINI VURDULAR

Ateşkes ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanırken İsrail ordusu, Gazze'nin kuzeyinde Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na (UNRWA) ait bir aracı hedef aldı. Saldırıda iki kişinin hayatını kaybetti.
TEK ELEKTRİK SANTRALİNİ VURDULAR

Öte yandan İsrail tankları da bugün bölgedeki tek elektrik santralini vurdu. İsrail savaş uçakları bugün Gazze’de Hamas’ın üst düzey lideri İsmail Haniye’nin evini yerle bir ederken, Hamas’ın El Aksa televizyonunun binası da hasar gördü. Bugün vurulan hedefler arasında ayrıca bir cami ile hükümet binaları da bulunuyor.

HABERİ GERİ ÇEKTİ

Cihan Haber Ajansı'nın haberine göre, Gazze'de ateşkes için Hamas ve İsrail arasından anlaşma sağlandığını açıklayan İsrail'in Kanal 2 televizyonu, daha sonra bu haberini geri çekti.
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2014, 00:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277