Title of a News Article

KAAN 27 ARALIKTA GÖKLERDE OLACAK

KAAN 27 ARALIKTA GÖKLERDE OLACAK
banner206
banner279

Milli Muharip Uçak KAAN'ın ilk uçuşu ne zaman Olacagı Netleşti!

 (TUSAŞ) Genel M. Temel Kotil,  yaptığı açıklamada, Milli Muharip Uçak KAAN'ın ilk uçuşu hakkında bilgiler verdi

'KAAN ne zaman göklerde görürüz sorusuna Temel Kotil, "27 Aralık ilk uçuşu gerçekleştirmeyi planlıyoruz dedi.Yıl bitmeden uçak havada olacak. Uçak kendi yeteneklerini ortaya koyuyor. Eksiğimiz uçuş bilgisayarının, fırlatma koltuğunun, iniş takımlarının hazır olmamasıydı. Hürjet 12 uçuşunu tamamladı. Hürjet'i 2025 teslim edeceğiz. Kendimize güvenmemiz, yetişen gençlerden kaynaklanıyor." yanıtını verdi.

Kotil açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Bu ilk uçağımız ve sonrakiler farklı olarak gelecekler. Bunu niye uçuruyoruz? Mühendislerin çalışma kalitesi, dedik ki bu uçağı uçurmamız gerek. ATAK 2 de uçtu. Aslında uçurma arzumuz bir anda havada görelim bize bilgi versin. TUSAŞ'ın teknisyenleri çok yetenekli. Bu projede 2016'da 60 mühendisi vardı. Şu anda bin 500 mühendis bin 500 teknisyeni var. Uyumadılar, çalıştılar, didindiler."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili "3 ay önce hangardan çıkardığımız Millî Muharip Uçak KAAN’ı inşallah yıl sonunda havada da göreceğiz. KAAN'la ilgili kardeş Azerbaycan ile imzalanan proje ortaklığı anlaşmasına iki ülke arasındaki dayanışmanın yeni bir nişanesi olarak bakıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2023, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142