Title of a News Article

Kaçar’a Sistematik Saldırı!

Kaçar’a Sistematik Saldırı!
banner206
banner279

Şanlıurfa Eski Milletvekili, Ak Parti Genel Merkez yerel yönetimler genel Başkan yardımcısı Mahmut Kaçar kendisi hakkında çıkan bazı haberler sonrası bir açıklama yaptı. 

Şanlıurfa kamuoyu, Vekil Kaçar hakkında çıkan asılsız haberlere tepki gösteriyorlar.
 


Odatv tarafından son günlerde sistematik bir şekilde Şanlıurfa eski Milletvekili Mahmut Kaçar hakkında bazı asılsız haberler servis edilmeye başlanmıştı.  Odatv tarafından bugün yayımlanan son haber üzerine Kaçar yazılı bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. İşte Şanlıurfa eski Milletvekili Mahmut Kaçar'ın O açıklamaları.

"KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Bugün sözde haber sitesi https://www.odatv4.com ‘da şahsımla alakalı asılsız iddialara ilişkin açıklama yapma zarureti olmuştur.

1. Söz konusu sözde haber sitesinde 02.08.2023 tarihinde de şahsım ve ailem ile ilgili insan onuruna yakışmayan iftira niteliğinde mesnetsiz iddialarda bulunulmuştur. Bu habere karşı yargı yoluna başvurulmuş ve Sulh Ceza Hakimliğince iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve kişilik haklarıma saldırı niteliğinde olduğu gerekçesi ile haberler hakkında 04.08.2023 tarihinde erişimin engellenmesi kararı verilmiştir.

2. Sözde haber sitesi yargı mercilerinin kararı uygulamamış ve üstelik habercilikten uzak husumet gösterircesine aynı haberin “4 maaş aldığım” başlığı ile iftiranın dozunu arttırarak 08.08.2023 tarihinde tekrar yayınlamıştır.

3. Haberde Ziraat Katılım Bankası A.Ş’nin Yönetim Kurulu üyesi olduğum ve maaş aldığım iddia edilmektedir. Bu iddialar iftira niteliğinde olup, Ziraat Katılım Bankasında 2019-2020 yılları arasında görev yaptım ve hali hazırda hiçbir ilişkim bulunmamaktadır. 3 yıl önce sona erenYönetim Kurulu üyeliğim nedeni ile maaş aldığımı iddia etmek yalan ve iftiranın en seviyesiz örneğidir.

4. Türkiye Çevre Vakfına bağlı olarak faaliyette bulunan MUÇEV’den hiçbir şekilde maaş almamaktayım. Bu haber hiçbir somut veriye dayanmayan asılsız ve mesnetsiz bir iftiradır.

5. Hali hazırda milletvekilliği emekli aylığımdan vazgeçerek daha düşük miktarda maaşı olan Türkiye Çevre Ajansı kurumunda görev üstlendim ve aldığım tek maaş kurumumuz için yasanın belirlediği maaştır. Emlak Katılım’dan ise Yönetim Kurulu huzur hakkı dışında herhangi bir gelir sahibi değilim.

Sözde haber sitesi yargı kararına rağmen sistematik olarak şahsımla ilgili iftira niteliğinde yayın yapmakta ve şahsıma itibar suikastı düzenlemeye çalışmaktadır. Bir Çevre Mühendisi olarak Türkiye Çevre Ajansı Kurumu’nun amaçları doğrultusunda milletimize hizmet etmeye devam edeceğimi belirtir, asılsız ve iftira niteliğindeki haberlere karşı hukuki ve cezai işlemleriniyeniden başlattığımı, milletimizin iftira ve yalan haberlere dün olduğu gibi bugünde itibar etmeyeceğini önemle kamuoyuna bildiririm."

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2023, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142