Kılıçdaroğlu'ndan flaş iddia!

Kılıçdaroğlu'ndan flaş iddia!
banner206
banner279

Ucuz konut projesine şuan ana kadar 3 milyondan fazla başvuru yapıldı. Yüzyılın projesi olarak adlandırılan konut projesi 81 ilde yapılacak. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün yaptığı paylaşımında Şanlıurfa'nın aralarında bulunduğu birçok ilde ihalelerin iptal edildiğini ileri sürdü.

TOKİ tarafından 81 ilde yapılması planlanan 250 bin konut için kollar sıvandı. Ekim ayında ilk temellerin atılması planlanan ucuz konutlarının yerleri ile ilgili tam bir net bilgi yok. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılacak olan konutlarla ilgili Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve birçok ilde ihalelerin iptal olduğunu iddia ederek, 'Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz.' dedi.

Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımında şunları dile getirdi;

"Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz. Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun."

URFASTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142