Title of a News Article

Milletvekili Yıldız, Fakıbaba’ya açtı ağzını yumdu gözünü

Milletvekili Yıldız, Fakıbaba’ya açtı ağzını yumdu gözünü
banner206

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, AK Parti’den ve milletvekilciğinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Ahmet Eşref Fakıbaba’ya sert sözler sarf etti.    

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, 2018 yılında yaşanan Suruç Olayı ile ilgili uzun süren sessizliği bu aşksam A Haber ekranlarında bozdu. Son zamanlarda Ahmet Eşref Fakıbaba’nın “Bu terör olayı değildir” demesi ile yeniden gündeme gelen Suruç Olayı ile ilgili A Haber’de yayınlanan ‘Memleket Meselesi’ programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Milletvekili Yıldız, 2018 yılındaki seçim sürecinde Şenyaşar Ailesi ile yaşadıkları kavgaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. O süreni geniş detaylarıyla paylaşan Milletvekili Yıldız’ın hedefinde Fakıbaba da yer aldı.

Fakıbaba’ya ağza alınmayacak cümleler sarf eden Yıldız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Terörist Adil Şenyaşar’ı maalesef esnaf olarak gösteriyorlar. Örgüt, HDP bunu sürekli yapıyor. Maalasef Fakıbaba gibi isimler buna uyuyor. Tabi Fakıbaba menfaati doğrultusunda hareket ediyor. 4 yıl önce açıklama yaptın bu aileye ‘Terörist’ dedin. Ne değişti, AK Parti’den gittikten sonra neden bunu söylüyorsun? Siyasi çıkar elde etmek için, HDP’lilere yaranmak için, HDP’nin, İYİ Parti’nin Urfa’daki ‘Çatı Adayı’ olmak için, HDP, PKK’ya şirin görünmek için memleketini, vatanını satan bir adam Fakıbaba. Yani siyasetin münafığı diyebilirsiniz. Şanlıurfalı hemşerilerimiz artık onu çok iyi tanıyor. Mağdur edebiyatı yaparak, insanların duyguları ile oynayarak Şanlıurfa’nın sırtında bir kambur oldu Fakıbaba. Bunu 20 yıldır kullanıyor, Şanlıurfalı hemşerilerimiz artık onun ne olduğunu çok iyi anladı. O dinden imandan bahsediyor. Diyor ki; Ben gittim Cumhurbaşkanıma anlattım, bunun hiçbir dine sığmayacağını. Sen Cumhurbaşkanına bunu da anlattın mı? Bu adam 8 kişiyi vurdu, vekilin abisini vurdun dedin mi?”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2022, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142