Title of a News Article

Muharrem İnce parti Kuracak mı?

Muharrem İnce parti Kuracak mı?
banner206
banner279

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Sivas'tan 4 Eylül'de başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında, Sakarya'da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Muharrem İnce, gazetecilere "Memleket Hareketi"nin kurucusu arkadaşlarıyla ülkeyi karış karış dolaştıklarını söyledi.

'BİZ MİLLETE ÜÇÜNCÜ YOL ÖNERİYORUZ'

Türkiye'de 18 yıllık iktidarı yenemeyen, çözüm üretemeyen bir ana muhalefetin olduğunu belirten İnce, "Kime sorsam, iktidardan da memnun değil, muhalefetten de memnun değil. Biz bu millete Memleket Hareketi olarak bir üçüncü yol öneriyoruz" diye konuştu.

'HÜKÜMET SEÇİM ORTAMINA SÜRÜKLENEBİLİR'

Bir gazetecinin erken seçim tartışmalarını hatırlatması üzerine İnce, "Hükümet bir seçim ortamına sürüklenebilir. Onu görüyorum. Seçim çağrısını siyasi partiler yapar. Biz bir siyasi parti değiliz, henüz. Onun için biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sorunları yerinde görüyoruz" dedi.

'KILIÇDAROĞLU İLE NEDEN GÖRÜŞMEYEYİM'

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden görüşelim" talebi iletmesi halinde görüşü sorulan İnce, "Ben bu ülkede herkesle görüşürüm, 83 milyonla görüşürüm. Sayın Kılıçdaroğlu ile neden görüşmeyeyim, olur mu öyle şey? Türkiye'de siyaset yapan herkesle görüşürüm. Sayın Genel Başkanla görüşürüm" ifadelerini kullandı.

'MİLLET NE DERSE ONU YAPACAĞIZ'

İnce, "Memleket Hareketi, bir siyasi partinin ilk ışıkları mı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Buna millet karar verecek. Biz 81 vilayeti gezelim, ardından büyük ilçeleri de bir gezelim. Sonra millet karar verecek. Bizim yönümüz, gücümüz her şeyimiz desteğimiz milletle birlikte olacak. Anlı şanlı siyaset anlayışında değiliz. Çok paramız yok ama harcayacak çok emeğimiz var. Çalışmalarımıza devam edeceğiz, millet bize ne derse sonunda biz de onu yapacağız." Kaynak: gazeteduvar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142