Nebati'den heyecanlandıran açıklama...

Nebati'den heyecanlandıran açıklama...
banner206
banner279

Asgari ücretin açıklanasına saatler kala yetkililerin ne diyeceği merak edilmeye başlandı. Tam da bu sırada Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den de heyecanlandıran bir açıklama geldi. Bakan Nebati, "Çalışanı enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz" dedi.
 

Türkiye'de milyonlarca asgari ücretli vatandaş, bugün asgari ücret görüşmelerinin son toplantısından çıkacak karara kilitlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 15.00'da asgari ücretle ilgili açıklama yapacağı belirtilirken, bu saatten önce yetkililerin yapacağı değerlendirmeler de merakla takip ediliyordu.

3 BİN 900 LİRA GÜNDEMDE

Bugün gerçekleştirilecek son görüşme öncesi gündemde olan 2 önemli konu var. Bu konulardan biri, asgari ücretten verginin sıfırlandığı yönünde ancak bu konuyla net bir durum yok. Gündemdeki diğer önemli konu ise asgari ücrette 3 bin 900 lira için uzlaşma sağlandığı iddiası. Ancak bu iki iddia da öğleden sonra netlik kazanacak.

BAKAN'DAN HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, yetkili makamların asgari ücrete ilişkin yapacağı değerlendirmeler de merak ediliyordu. Milyonlarca asgari ücretliyi heyecanlandıran bir açıklama da Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den geldi. Bakan Nebati, talebin farkında olduklarını belirterek, "Çalışanı enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz" dedi.

Bakan Nebati'nin bu açıklamaları, asgari ücretteki artışın en az yıllık enflasyon ve daha üzerinde olacağı şeklinde yorumlandı. haberler.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142