Title of a News Article

Özhaseki'den Deprem Bölgesindeki Başkanlara Uyarı

Özhaseki'den Deprem Bölgesindeki Başkanlara Uyarı
banner206
banner279

Özhaseki'den deprem bölgesindeki başkanlara: Ağa, eşraf, partili gelmiş yok öyle bir şey, dimdik duracaksınız.

Deprem bölgelerinde imar konusunda taviz verilmemesi gerektiğini belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Ağa, eşraf, hatırlı, partili gelmiş baskı yapıyor. Yok öyle bir şey. Dimdik duracaklar başkanlar” dedi.

Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde konuştu.

“Depremzedeler güvenli konutlara yerleşinceye kadar rahat edemeyeceklerini” belirten Mehmet Özhaseki, belediye başkanlığı döneminde imar konusunda “titizlikle” görev yaptığını, bu titizliği deprem bölgesinde de devam ettirdiklerini söyledi.

"Yaptırmayacağız"

“Çok şükür, Kayseri'de yıllarca yapılan belediyecilikle bir yere geldik” diyen Özhaseki, “Bugün de gidip konuştuğum yerlerde şöyle bir vicdani rahatlık içerisinde söylüyorum. Kardeşim fay kırıkları üzerine yapamazsınız, bitti, nokta. Yaptırmayacağız. Deprem bölgesinde zaten imar yetkisini 25 yerde biz aldık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak biz yürütüyoruz. Deprem bölgesinde taviz yok” ifadelerini kullandı.

Belediye başkanlarının imar konusunda taviz vermemesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Özhaseki, şöyle devam etti:

“Ağa gelmiş, eşraf gelmiş, hatırlı gelmiş, partili gelmiş, baskı yapıyor. Yok öyle bir şey. Dimdik duracaklar başkanlar. Fay kırığının geçtiği yerde 65 metrelik bir hatta bina koyamazsınız. 65 metre sağlı sollu. Eğer oraya koyarsanız ne olur? Evi çelikten, Devlet Demir Yolları'nın bu rayları var ya, onlardan yapsanız dahi onu bükecek kadar aşağıdan bir enerji geliyor. Her halükarda yıkılır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142