PTT şubelerindeki risk minimize edildi

PTT şubelerindeki risk minimize edildi
banner206

Sosyal yardım ödemelerinin en fazla olduğu iller arasında ilk sıralarda gelen Şanlıurfa’da, ay sonları PTT Şubelerinde yaşanan yoğunluktan kaynaklı koronavirüs bulaşma riski, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı tedbir kararları ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatlarıyla minimize edildi.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 2019 Aralık ayında başlayarak kısa sürede tüm dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgın riskini önlemeye yönelik İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı tedbir kararları, Şanlıurfa’da ivedilikle hayata geçirilmeye devam ediyor.

Şanlıurfa’da vatandaşların hizmet alırken yoğun olarak bir arada bulunabileceği PTT şubelerindeki bulaşma riskini en aza indirmek için tedbirler alan Şanlıurfa Valiliği, yoğunluğun en fazla olduğu Eyyübiye ilçesinde iki okulu PTT veznesi olarak düzenlemişti.

Şanlıurfa Merkez PTT Şubesindeki sosyal mesafe ihlalini, PTT veznesi olarak düzenlenen okullarda alınan sosyal mesafe tedbirleri ile bertaraf eden Şanlıurfa Valiliği, 13 ilçenin tamamındaki PTT şubeleri için de salgın riskini azaltacak tedbirleri hayata geçirdi.

Başta, vatandaşların birbiriyle yakın temasını kısıtlamayı öngören düzenlemeler kapsamında, tüm şubelerin önlerinde sıra karışıklığını önlemek için güvenlik bariyerleri kuruldu. Sıra bekleyen kişilerin 1,5 metrelik mesafeye dikkat etmesi için uyarıcı sarı çizgilerin çizildiği PTT şubelerine gelenlerin ateş ölçümleri de sıraya girmeden önce yapılıyor. Şube güvenlik görevlilerinin yanı sıra Polislerin de görev aldığı şubelere gelen maskesiz vatandaşlara da ücretsiz maske veriliyor.

Şanlıurfa Valiliğinin, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda aldığı tedbirler, kamu ve özel bankalar, Noterler, Türk Telekom gibi vatandaşlara yoğun olarak hizmet sunulan alanlarda ve kamu kuruluşlarında uygulanmaya devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 06:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142