Sınırda sessizlik, Suruç'ta yoğun önlem

 Sınırda sessizlik, Suruç'ta yoğun önlem
banner206

Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde HDP'li milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin düzenleyeceği basın açıklaması nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri alındı. Suriye'deki IŞİD tehdidinden kaçan 150 erkek ise eşleri ile çocuklarını Suruç'a bıraktıktan sonra savaşmak için yeniden Kobani'ye geçti. Kızılay tarafından hazırlanan 5 kamyon yardım malzemesi de sınır kapısından Suriye'ye gönderildi.

Sınırın Suriye tarafında önceki günlere göre sessizliğin gözlendiği ilçede HDP'li milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenecek basın açıklaması öncesinde çok sayıda asker ve polis, gerginlik çıkma ihtimaline karşı zırhlı araçlarla ilçe merkezi ile sınır hattına çıkan yollarda yoğun güvenlik önlemi aldı.

Ülkelerindeki IŞİD tehdidinden kaçan Suriyeliler'in Türkiye'ye geçişleri ise sürüyor. Eşleri ve çocuklarını Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan Suruç'a getiren çoğunluğu genç 150 erkek, savaşmak için yeniden Kobani'ye geçiş yaptı.

Bu arada, Türk Kızılayı tarafından hazırlanan 5 kamyon dolusu insani yardım malzemesi Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142