Title of a News Article

SİVEREK'TE BİR KÖYDE SANDIK MUHTARIN EVİNE KURULDU.

SİVEREK'TE BİR KÖYDE SANDIK MUHTARIN EVİNE KURULDU.
banner206
banner279

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır; Biz Tutanagımızı Tuttuk, Bir Gözlemci Yerleştirdik  Sandık Güvenliğini Sağladık.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Kavaklıdere köyünde muhtarın evinde sandık kuruldu. Günler öncesinde Şanlıurfa'ya gelen CHP Mersin Milletvekili  Başarır ;"Köyde oy kullanacak başka bir yer olmaması nedeniyle sandık, muhtarın evinin önüne kurulmuş. Biz, tutanağımızı tuttuk, bir gözlemci yerleştirdik ve sandık güvenliğini sağladık" dedi.

Türkiye, bugün tarihte ilk kez ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyor. Sabah saat 08.00'de başlayan oy kullanma işlemi Türkiye genelinde akşam saat 17.00'de tamamlanacak. 

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Kavaklıdere köyü sabah saatlerinde itibaren Türkiye'nin gündemine oturudu.  Bunun üzerine bölgede bulunan CHP Vekili Başarır ise yanında bulunan ekip arkadaşları ile Siverek ilçesine giderek Muhtarın yanında incelemede bulundun.

Şahsi sosyal medya hesabı Twitter üzerinde acıklamada bulunan Başarır şu sözlerle konuya açıklık getirdi;   Şanlıurfa'nın Siverek Kavaklıdere Köyünde bulunan  1364 numaralı sandığın başındayız. Köyde oy kullanacak başka bir yer olmaması nedeniyle sandık muhtarın evinin önüne kurulmuş. Biz, tutanağımızı tuttuk, bir gözlemci yerleştirdik ve sandık güvenliğini sağladık" notuyla video paylaştı. 

                                                                                     Başarır, köyde muhtarala buluşarak konuyla ilgili açıklamalarda buldu. Başarır  Muhtarım, herkes sandığı ve seni  konuşuyor. Sizlere sorularım olacak. Ben  Mersin  CHP Milletvekiliyim. Seçim Kurulu ile bu köyde okul veya devlet binası olmadığı, buranın güvenli olduğu için sandıgı buraya mı kurmuşsunuz. Muhtar ise  Evet diyerek konuya şu sözlerle açıklık getirdi; Seçim kuruluna  camide kullanalım dedim, seçim kurulu caminin yasak oldugunu soyledi. Buranın ne  okulu nede resmi bir devlet kuruluşu var. 3 dönemdir mahalle muhtarlığı yapmaktayım odam da aynı zamanda köy odasıdır ifadesinde bulundu. 

Muhtarla karşılıklı konuşmaları sürdüren Başarır, “Burada tutanak tutulsun. Biz itirazımızı yapalım. Şu anda sadece AK Parti’nin birçok gözlemcisi var Sizler memursunuz. Doğru mu? Burada muhtarın evinde oy kullanılıyor. Arkadaşlar bu normal mi?” diye eleştirdi.

Muhtarın yanında bulunan bir azası ise şunları ifade etti: Bizler burda neredeyse hepimiz akrabayız, 3 dönemdir bende azalık yapıyor, şimdiye kadar bir sorun yaşamadık, lakin bizlere resmi bina yapmadıkları için bizlerde mecburen burada o verme işlemi gerçekleştiriyoruz dedi. 

Akabinde başarır tutanak tuttu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2023, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142