Son tarih 14 Temmuz! Artık satışı yapılmayacak

Son tarih 14 Temmuz! Artık satışı yapılmayacak
banner206
banner279

Hayvanları Koruma Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle petshop’larda sergilenerek hayvan satışı yapılması 14 Temmuz’dan itibaren yasaklanacak. Bu tarihten sonra evcil hayvan satışları internet üzerinden ve katalog ile yapılacak.

RESMİ Gazete’de 14 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Hayvanları Koruma Kanunu ile birlikte 14 Temmuz 2022’den itibaren evcil hayvan satışları petshop’larda yapılmayacak. Ev hayvanı Satış yeri çalışma izni olan işyerlerinde Kedi ve Köpek türleri bulundurulamayacak. Satışlar, Internet üzerinden katalogdan yapılacak. Hayvanlar doğal ortamında yaşamaya devam ederken, hayvanın fotoğrafları ve bilgileri satıcı tarafından internete yüklenecek. Müşteriler, bu bilgileri inceleyip almaya karar verirse internet üzerinden alım gerçekleştirecek. Satıcı, hayvanı doğal ortamından sahibine teslim edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Hüseyin Gökçe Meşe, kendisinin de hayvanların görsel olarak küçük alanlarda tutulup satılmasına üzüldüğünü vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142