Title of a News Article

Süleyman Soylu açıkladı

Süleyman Soylu açıkladı
banner206
banner279

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şimdiye kadar 500 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri döndüğünü, Türkiye’ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısının ise 192 bin olduğunu açıkladı.​​​​​​

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İçişleri Bakanı gündemdeki yerini koruyan yasa dışı göç ve CHP'nin Suriyelilere vatandaşlık verildiğine ilişkin iddilarını değerlendirdi.

Sığınmacıların ülkelerine döneceklerini fakan son dönemde bu konuda tahrikler yapıldığını belirten Soylu,"Kılıçdaroğlu’nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Sığınmacılar elbet ülkelerine dönecekler, bunun için bir çalışma yapılıyor.

Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. Türkiye kaçak göçmenle mücadele ediyor. Türkiye’de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır.

"500 bin gönüllü dönüş oldu"

Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir.

2021 sonu itibariyle geçici statü ile Türkiye’ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısı 192 bindir." diye konuştu.

Suriyelilerin bayram ziyaretleri

Soylu, Devlet Bahçeli'nin bayramlarda memleketine giden Suriyelilerin geri alınmaması konusundaki açıklamalarını da değerlendirdi.

Soylu, Soylu, “"Bayramlarda güvenli bölgelere gidiş konusunda bizim de bir kısıtımız söz konusu, müsaade etmeme değerlendirmemiz var." dedi. ensonhaber.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142