Title of a News Article

Suruç Belediyesi'nden flaş açıklama!

Suruç Belediyesi'nden flaş açıklama!
banner206
banner279

Hizmet pasaportu ile bazı şahısların yurt dışına çıkarıldıkları iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı 6 belediye hakkında soruşturma açıldığını duyurmuş ve bu listede Şanlıurfa Suruç ilçe Belediyesi de vardı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Suruç Belediyesinden konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında Şanlıurfa Suruç Belediyesince "dans (folklor) ", "kültür turu", "gençlik programları" adı altında sivil toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına kişiler gönderildiği tespit edildi" başlıklı haberler yer almaktadır.

Haberlere konu olan 6 Belediyenin toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına bazı kişileri gönderdiğinin tespit edildiği belirtilmiş olup, dolayısıyla Belediye Başkanlığımızın da listede yer aldığı görülmektedir.

Kamuoyuna yansıyan haberlerle ilgili olarak bilinmesini isteriz ki… Suruç Belediye Başkanlığımıza (15/11/2019 ) tarihinde Anayasa'nın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 46. maddesi kapsamında ‘’Belediye Başkan Vekili ‘’ görevlendirilmiş olup, görsel ve yazılı olarak yayın organlarında yer alan Suruç Belediyesince "dans (folklor) ", "kültür turu", "gençlik programları" başlıklı haberlerin BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZIN MEVCUT YÖNETİMİYLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR.

Suruç Belediye Başkanlığı Vizyonel kimliğiyle hizmet vermeye devam etmektedir.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142