Title of a News Article

T3’te Yeni Dönem; Bayraktar Görevi Devretti!

T3’te Yeni Dönem; Bayraktar Görevi Devretti!
banner206
banner279

Haluk Bayraktar görevini devretti! T3 Vakfı Başkanı Genç isim oldu! 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nda (T3 Vakfı)  Başkanlık görevini yürüten Haluk Bayraktar, görevini devretti. T3 Vakfı'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır oldu.

Peki Elvan Hıdır Kimdir?

Elvan Kuzucu Hıdır, 1992 yılında doğdu. 2010 yılında Meram Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye derecesi ile Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazandı. Lisans eğitimi esnasında Robotik Kulübü başkanlığını yürüttü. 2015 yılında Yüksek Onur derecesi ile lisans eğitiminden mezun oldu. Aynı üniversitenin aynı bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etti. Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği almaya hak kazandı ve TÜBİTAK yurt içi yüksek lisans bursu aldı. 2017 yılında yüksek lisans eğitiminden Yüksek Onur derecesi ile mezun oldu. Aynı yıl İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak doktora eğitimine başladı. Bu süreçte TÜBİTAK yurt içi doktora bursu almaya hak kazandı. Halihazırda doktora tez aşamasındadır. Çeşitli araştırma projelerinde görev almıştır ve uluslararası akademik dergiler ve konferanslarda yayınları bulunmaktadır. 

2018 yılından itibaren TEKNOFEST kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarının ana koordinasyonunu yürütmekte olup ayrıca TEKNOFEST İcra Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Temmuz 2023 itibari ile T3 Vakfı Genel Müdürü olarak görevine devam eden Elvan Kuzucu Hıdır, ileri derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142