Title of a News Article

Tarihi gün! İlk TOGG Erdoğan ailesine verildi

Tarihi gün! İlk TOGG Erdoğan ailesine verildi
banner206

Türkiye'nin yerli otomobili Togg'da ilk teslimat bugün gerçekleşti. İlk siparişin sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a, "Anadolu" rengindeki aracın takdimi bizzat yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, anahtarı teslim aldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı bahçesinde Togg'la tur attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Togg'u besmele ile çalıştırdığı an

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'da bugün ilk teslimatın gerçekleştirilmesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tören düzenlendi.

"Anadolu" rengindeki "34 EE 2071" plakalı Togg T10X, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teslim edildi. Togg'un plakalığına Cumhurbaşkanlığı forsu takıldığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makam arabası olarak kullanacağı araç ise Gemlik rengi Togg oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Togg'u besmele ile çalıştırdığı an

Aracı teslim aldıktan sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine şahitlik ediyoruz. Ülkemizin gururu Togg'un ilk siparişini 2019 yılında biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın ilk meyvelerinden olan Togg'un tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg'u besmele ile çalıştırdı

Togg ülkenin ekonomik gelişimi, küresel kalkınmanın sembolü olarak doğmuş, gelişmiş bugünkü seviyesine gelmiştir. Daha fikir aşamasındayken başlayan haksız eleştiri, iftira derecesine varan bühtanlar yöneltildi. Devrim için yapılanların katbekat fazlası Togg için yapıldı.

Tasarımı, fabrikası yapıldı, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Togg tüm testleri alnının akıyla vermiş özel bir otomobildir. İnşallah bugünden itibaren Togg'u yollarda görmeye başlıyoruz. Bu vesileyle tüm babayiğitleri, şirket yöneticilerini, projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Togg'u besmele ile çalıştırdığı an

Adeta eline kına yakılıp ana ocağından uğurlanan askerler gibi kuşağı bağlanıp baba evinden çıkarılan gelinler gibi Togg'u da milletin evinden yollara uğurluyoruz. Yolun da bahtın da açık olsun diyorum Togg. Rabbim tekerine taş değdirmesin diyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından Togg'un direksiyonuna oturarak Emine Erdoğan ile birlikte Külliye'de aracı kullanmaya başladı.

Test sürüşünün ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde konuştu: "Bu heyecanı sizler nasıl duyuyorsanız biz de hissettik. Bu devrim otomobili meselesinin ne tür kargaşalara vesile olduğunu biliyorsunuz. Devrim otomobilinden sonra bize de devrin otomobilini üretmek nasip oldu. Sadece Türkiye yollarında değil dünya yollarında da Togg'umuzu izleyeceğiz, takip edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Togg'u besmele ile çalıştırdığı an

İkinci teslimat ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e olacak. 16-27 Mart'ta Trumore uygulamasından ve Togg web sitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi, noter huzurunda yapılan dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

Togg'un, internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından şanslı 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazandı. Asıl ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler de (60 bin TL) Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek. haberler.com

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2023, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195