Title of a News Article

TEKNOFEST 2023 başladı

TEKNOFEST 2023 başladı
banner206

TEKNOFEST'in İstanbul'daki yoğun yağış nedeniyle bugüne ertelenen açılış töreni yapıldı.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, açılış dolayısıyla tören alanında bir konuşma yaptı.

Bayraktar'ın konuşmasının satır başları şöyle;

İnanıyorum ki TEKNOFEST bünyesinde depreme afetlere çözümler sunan genç kardeşlerimiz çıkacak. TEKNOFEST sessiz bir devrimin adı oldu. Başvuru sayısı 1 milyonu aştı. Ben teknoloji geliştireceğim diyen 1 milyondan fazla gencimiz takımlar kurdu. 100 yıl önceki asımın nesli bugün TEKNOFEST nesli olarak yeniden dirildi. Cumhuriyetimizin 100. Yılını TEKNOFEST ile taçlandıracağız. 100. yılda İzmir’de ve Ankara’da TEKNOFEST düzenlemeye var mıyız?

"'Dokunacağız' dedikleri ne varsa yalnızca milletimiz dokunabilir"

‘Bugüne kadar yaptığınız en büyük iş nedir?’ denirse tek kelimeyle TEKNOFEST derim. En ileri teknolojiye sahip İHA'yı ya da uçağı da yapsanız önüne konular tahta bir takoz uçmasını engeller. Maalesef hala takoz koymaya çalışanlarla karşılaşıyoruz. Ne dediler 'dokunacaklarmış'. Bir kez de buradan söyleyeyim 'dokunacağız' dedikleri tüm milli platformlarımıza sadece sizler dokunabilirsiniz. Bu uçaklara yalnızca tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o güzel çocuklar gelip dokunabilir. O güzel çocuklar ki uçan kanatlarla ülkemizi semaların da ötesine taşıyacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142