Teröristle fotoğraf çektiren HDP'li vekil Urfalı mı?

Teröristle fotoğraf çektiren HDP'li vekil Urfalı mı?
banner206
banner279

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler arasında Semra Güzel geliyor. Peki, Semra Güzel kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne, doğum tarihi kaç? Semra Güzel'in hayatı, kariyeri ve biyografisi haberimizde...

Semra Güzel kimdir gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Peki, Semra Güzel kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Semra Güzel'in hayatı ve biyografisi!

SEMRA GÜZEL KİMDİR?

Semra Güzel, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde doğdu.

Aslen Mardin'in Derik ilçesinden olan HDPli vekil, ilk, orta ve liseyi Viranşehir'de tamamladı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Semra Güzel 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Diyarbakır Bölgesi,6'nci sıradan millet vekili seçilmiştir.

Semra Güzel kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Semra Güzel'in hayatı ve biyografisi!

HDP MİLLETVEKİLİ SEMRA GÜZEL HAKKINDA BİLGİLER
Öldürülen PKK'lı terörist Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora'yla fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Fezleke, Genel Kurul'a gönderilip onaylanırsa Güzel'in vekilliği düşürülecek.

29 Nisan 2017 tarihinde Adıyaman merkeze bağlı Akçalı kırsalında TSK'nın operasyonunda öldürülen 4 teröristten birisi olan Malatya nüfusuna kayıtlı Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora'nın cep telefonu güvenlik güçleri tarafından incelendi. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında incelenen cep telefonunda HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, PKK'lı terörist Volkan Bora ile Kuzey Irak'taki bir örgüt kampında çekilen fotoğrafları görüldü.

FEZLEKE BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ
Ortaya çıkan kareler, sosyal medyada büyük tepki toplarken konuyla ilgili hemen harekete geçildi. HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Fezleke TBMM Genel Kurulu'na gelip oylanırsa Güzel'in vekilliği düşürülecek.

ÜNİVERSİTEDE TANIŞMIŞLAR
Öldürülen terörist Volkan Bora'nın Harran Üniversitesi İletişim Fakültesi, HDP Milletvekili Semra Güzel'in ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni aynı dönemde okuduğu ve tanıştıkları biliniyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra örgüte yakınlığı ile bilinen bir medya kuruluşunda muhabirlik yapan Volkan Bora'nın daha sonra örgüte katıldığı öğrenildi. haberler.com

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142