Tuna: Birliğimizi muhafaza etmekte kararlıyız

.

Tuna: Birliğimizi muhafaza etmekte kararlıyız
banner206

Şanlıurfa Valilisi Güngör Azim Tuna, Karaköprü ilçesine bağlı Külaflı Mahallesi’ne giderek kanaat önderleri ve muhtarlarla buluştu.

Vali Yardımcısı Uğur Sezer ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin de eşlik ettiği görüşmeye, kanaat önderlerinden Sait Badıllı ev sahipliği yaptı. Vali Tuna, Vali Yardımcısı Sezer ve Başkan Baydilli’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Badıllı, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, hem bölgenin birlik beraberliğini pekiştirme adına, hem de birlikte yaşama kültürüyle alakalı görüş alışverişinde bulunmak adına Külaflı Mahallesi’nde bulunduklarını belirterek: “Malum, Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Özellikle şer odaklarına karşı Şanlıurfa ve Güneydoğu’da, aynı toprağı paylaşan, aynı havayı soluyan insanlar olarak birlik ve beraberliğimizi göstermek adına bir aradayız. Bu birlik ve beraberliği sağlayan sayın valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Tuna ise: “Etnik kökeni ve siyasi görüşüne bakmadan aynı inanç ve değerler sistemiyle yoğurulmuş insanlar olarak ülkemizi Dünya’nın en güçlü ekonomileri arasına çıkaracak, çocuklarımızı daha iyi bir gelecek bulmaları ve daha iyi yetişmeleri konusunda elinden geleni yapacak olan devlet büyüklerimizin arkasındayız” diye konuştu. 

Tuna, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Kararlı bir şekilde bu duruşumuzu bütün Dünya’ya gösteriyoruz. Bizi yolumuzdan çevirmek isteyen ihanet şebekelerine de bu konuda geçit vermemek üzere kendi birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmekte kararlıyız. Bunu dosta düşmana herkese duyurmuş oluyoruz. Bir olmak lazım. Hepimizin toptan bir ipe sarılmamız lazım. Bugünün Dünyasında medeniyet ne kadar gelişmiş olursa olsun zulüm değişmiyor. Bir taraftan da insanların barışı, mutluluğu ve huzuru için çalışanlar var. Biz iyi tarafta olduğumuz için şükrediyoruz. Her zaman da bunun için gayret göstereceğiz. Bugün yaptığımız her şey, bizden sonra bu vatanı emanet edeceğimiz çocuklarımız içindir. Onların daha güzel bir ortamda yaşamaları içindir. Geçmişe göre bugün bunun çok daha fazla bilincindeyiz. Artık Türkiye’nin Doğusu ile Batısı arasında gelişmişlik farkları iyice azalmış durumda. Her türlü hizmet en üst şekilde geliyor. Yeni yatırımlarla birlikte inşallah bu daha iyi bir noktaya gelecek. Bir taraftan da sahip olduğumuz varlıkları birbirimizle paylaşırsak bunun bir değeri var. Çocuklarımızın iyi yetiştirilmeleri, geçmişi iyi anlamaları ve bilmeleri gerekiyor. Ona göre de geleceğimizi şekillendirmemiz gerekiyor. Her geçen gün daha iyi noktada olacağız. Burada sizlerle biraraya gelmişken yerel meseleleri de konuşma imkanı bulduk. Onlarla ilgili de gerekenleri yapacağız. Bizleri ağırladığınız için ve gösterdiğiniz misafirperverlikten ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Kapımız sizlere her zaman açık”

Toplantı sonunda kanaat önderleri ve muhtarlar, Vali Tuna’ya, bölgelerindeki durum hakkında bilgiler vererek talep ve görüşlerini dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142