TUNA'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...

.

TUNA'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
banner206
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna halkla birlikte olmaya devam ediyor. 
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Suruç ilçesinde bulunan aşiret liderleri ve kanaat önderleriyle biraraya geldi. Toplantıda, Suruç’un geleceğiyle ilgili konular ele alındı.
   

Şanlıurfa Valiliği tarafından Polisevi’nde organize edilen toplantıya, Suruçlu kanaat önderleri ve aşiretlerin tamamı büyük ilgi gösterdi. Dinay, Şedat, Bijan, Şeyhanlı ve Karakeçili aşiretleri başta olmak üzere toplantıya katılan tüm aşiret liderleri ve kanaat önderleri, Suruç ile ilgili sıkıntılarını ve taleplerini Vali Tuna’ya iletti. 3 saat süren toplantıda çözüm önerilerini dile getiren kanaat önderleri, birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

Kanaat önderlerinin taleplerini tek tek dinleyen Vali Tuna: “Bugün sizlerle beraber olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Sizlerde davetimize icabet ettiniz, bizleri kırmadınız. Suruç’un kanaat önderleri olarak tabi ki bu güzide topluluk bizim için çok kıymetlidir. İnşallah bundan sonra bu memlekete en iyi hizmetleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Devletimizin bize sunduğu imkanları en iyi şekilde vatandaşlarımıza götüreceğiz. Öncelikli temennimiz, barış ve huzur içerisinde sorunlarımızın çözülmesi. Suruç’u daha iyi bir noktaya getireceğiz. Suruç insan potansiyeli olarak çok zengin” dedi.

Gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmesi gerektiğinin önemine değinen Tuna: “Gençlerimizi; bu ülkeye, bu vatana faydalı insanlar olarak, üreten insanlar olarak, topluma fayda sağlayan insanlar olarak yetiştirmemiz çok önemli. Çocuklarımıza çok iyi bir gelecek hazırlamamız gerekiyor. Tarım ve sanayi yönünden gelişmek yetmiyor. Aynı zamanda eğitim seviyesini, sosyal ve kültürel ahlakı da zenginleştirmek gerekiyor. Bize ait olan manevi değerlerle çocuklarımızı yetiştirerek, geleceğin Türkiye’sini hep birlikte şimdiden inşa etmemiz gerekiyor.  Burada hepimize büyük görevler düşüyor. Siz kanaat önderlerine de burada çok önemli işler düşüyor” diye konuştu.

Hukuk devleti olma noktasında; demokraside, insan hak ve özgürlükleri noktasında Türkiye’nin çok önemli mesafeler katettiğini belirten Tuna: “Kendi vatandaşına değer verme ve fırsat eşitliği konusunda Türkiye’nin geldiği nokta, Dünya’da bir çok ülkede olmayan bir durum. Bu ülkede çocuklarımız iyi çalışırlarsa gelemeyecekleri hiçbir makam, mevki yok. Bunların kıymetini iyi bilmemiz lazım. Birbirimize destek olmaktan başka çaremiz yok. Bu topraklar ve bu vatan bizim için çok kıymetli. Hepiniz bunun farkındasınız. 15 Temmuz’da bunu gördünüz ve sahip çıktık hep birlikte. Ülkemizi işgal ettirmedik. Fitne çıkarmaya çalışanların farkında olacağız. Ülkemize sahip çıkacağız. Şanlıurfa olarak avantajlarımız çok. Tarımsal gelirimiz yükseliyor. İnşallah sanayide de teşvik ve yeni yatırımlarla daha iyi bir noktaya geleceğiz. Ufak tefek meselelerden dolayı birbirimizi kırmayacağız. Devletimize kesinlikle küsme şansımız yok. Devletimizle barışık olacağız. Duruşumuzu net bir şekilde göstermemiz gereken bir zamandan geçiyoruz. Şanlıurfa’mızı daha iyi bir noktaya getirmek için elbirliğiyle çalışalım. Çünkü biliyoruz ki Şanlıurfa hem bölgenin hem Türkiye’nin sigortasıdır. Herkes tek başına bir kıymettir. Sizlerde bizim için değerlisiniz. Kapımız sizlere her zaman açık olacak. Fırsat buldukça bende sizleri ziyaret edeceğim” şeklinde konuştu.

Toplantıda; Çevreyolu, enerji, altyapı ve gençlere yönelik sorunların çözümü konusunda da ortak kararlar alındı.

Vali Tuna’nın Suruçlu kanaat önderleriyle buluştuğu toplantıya Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve Vali Danışmanı Reşat Uzun da katıldı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142