Title of a News Article

Urfa caddeleri rengarenk oldu

Urfa caddeleri rengarenk oldu
banner206
banner279

“Dünya Otomobilsiz Kentler Günü ve Sürdürülebilir ve aktif ulaşıma” dikkat çekmek amacıyla Şanlıurfa'da renkli bir etkinliğe imza atıldı. Kentte bu yıl ikincisi olan "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi.

Renkli kıyafetler giyerek bisikletlerini balon ve çiçeklerle süsleyen kadınlar, Ali Şelli Parkında bir araya geldi. Polis eşliğinde başlayan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Atatürk Bulvarından başlayarak adeta kentte rengarenk görüntüler ortaya çıktı.

Şanlıurfa Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Koordinatörü Gül Aslan, yaptığı basın açıklamasında, amaçlarının iklim krizi konusundan farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti.

Şanlıurfa'da kadın, erkek ve çocuklarla bisiklet turu yaptıklarını aktaran Aslan, "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında İzmir’de başlamıştır. 11 yıl içerisinde büyüyen bu etkinlik önce Türkiye’de daha sonra dünyada diğer şehirlerde bisiklete binen kadınların da dikkatini çekmiştir. Turumuz bu yıl birçok şehirde ve ülkede eş zamanlı olarak yine bağımsız gönüllü kadınlar tarafından yapılıyor, gururluyuz.

“Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet sürmeye ilişkin altyapı talebini pekiştirmek için düzenlenmektedir." Şeklinde konuştu. 

Etkinliğe katılan çok sayıda kadın, elleriyle süsledikleri bisikletleri ve farklı kıyafetleri ile şehir turu attıktan sonra toplu fotoğraf çekilerek turu sonlandırdılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2023, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142