Title of a News Article

Urfa'da 'Ağaçlandırma' protokolü imzalandı

Urfa'da 'Ağaçlandırma' protokolü imzalandı
banner206
banner279

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ağaçlandırma seferberliği kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Okul ve tesislerin çevrelerinin ağaçlandırılması seferberliği kapsamında Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü arasında 'Ağaçlandırma İş Birliği Protokolü' imzalandı.

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt arasında imzalanan protokol sayesinde Şanlıurfa ili sınırlarında yer alan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bulunan okulların ve tesislerinin etraflarına yeşil bir görünüm kazandıracak fidanlar dikilecek.

İmzalanan protokol kapsamında kent sınırlarında bulunan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların ve tesislerin etraflarına yeşil bir görünüm kazandırmak ile öğrencilere doğa sevgisini aşılanması amaçlanıyor. Protokol kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü ve okul yönetimleri iş birliği ile okulların ve tesislerin etraflarına fidan dikilmesi, dikilen fidanların korunması, bakımlarının yapılması ve sulanması sağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142